IBIמגזין

איזה תיק השקעות מתאים לך

מחפשים ומחפשות השקעה ממוקדת מטרה במקום לקנות דירה? רוצים לנהל את הכסף שלכם במטבע חוץ, אבל לדבר עם מנהל השקעות בעברית? תיקי השקעות יחודיים הם אמצעי לגיוון תיק הנכסים ולהשגת מטרות קונקרטיות

74
אורן לוי
מנהל תחום לקוחות פרטיים
1 דצמבר 2017 ב-13:41

בין אם אתם מאמינים בתאוריית בריאת העולם, או בכך שלאדם ולקוף היה אב קדמון משותף, תהליכים אבולוציוניים הם תופעה שמתרחשת בתחומים רבים בחיים שלנו.

למשל, איך נראה בעבר המכשיר בו קראתם כתבה כמו זו? אולי זה בכלל לא היה מכשיר אלא חוברת חודשית מודפסת בצבעים גרועים…

גם תחום ניהול תיקי השקעות עבר ומוסיף לעבור תהליך אבולוציוני.

בעבר: השיח בנושא תיק השקעות התמקד בעיקר בשיעור המניות. תיק השקעות “קלאסי” נבנה כך ששליש ממנו הושקעו במניות, רובן המוחלט בבורסה בתל אביב, שליש נוסף הושקעו באגרות חוב לטווחי זמן שונים, שוב, בארץ, והשליש הנותר היה במזומן או תחליפים שלו, למשל מק”מ. אם חפצתם בתיק מסוכן – פחות או יותר – המחוג היה זז קודם כל בחלק של המניות, ואז מזיז, בהתאם, את שאר המחוגים.

האבולוציה: תיקי ההשקעות הפכו לאורך השנים למפוזרים יותר, תוך שימוש במכשירי השקעה שונים שהתפתחו, וגם באמצעות יציאה מישראל והשקעה במדינות אחרות. המשמעות של כל זה היא הקטנת הסיכון.

היום: תיק ההשקעות ה”קלאסי” עדיין חי ובועט, אבל, לפחות ב-IBI, הוא יכול לכלול רבדים נוספים, שונים במהותם, עם מטרות שונות, לטווחי זמן שונים.

כלומר, לא חייב להיות לכם רק תיק אחד שמנסה לענות על כל הצרכים שלכם.

אפשר לבנות תיק עוגן בסיכון נמוך (עם מעט מניות), ולצידו תיקים בהיקף קטן יותר שמדיניות ההשקעה בהם שונה, והם ממוקדי מטרה.

נצייר את זה לרגע בראש: דמיינו חללית אם ולוויינים. חללית האם היא העוגן – תיק ההשקעות “הקלאסי”. סביבה חגים הלוויינים – תיקי השקעות יחודיים. מיד נסביר עליהם.

 

מה משיג שילוב כזה בין תיקים שונים?

ראשית, קל יותר להשיא תשואה מכיוון שחלק מהתיק מוטה תשואה ומושקע באפיקים מתאימים לכך.

בנוסף, אפשר לבנות כך לוגיקה ברורה של השקעה, יחד עם מועד משיכה צפוי וידוע לכסף שנמצא בכל תיק.

למה זה טוב?

מניסיוננו, ללקוחות רבים זה מרגיש הרבה יותר נכון, כי חלק מהכסף נמצא בסיכון נמוך וחלקו בסיכון גבוה יותר. חלוקה כזו מסייעת לכך שהלקוח פחות רגיש לתנודות המאפיינות את שוקי ההון.

בנוסף, השילוב בין מספר סוגי תיקים מאפשר בניית תוכנית פיננסית כוללת.

אנחנו קוראים לזה “ניהול השקעות הוליסטי”, כלומר, כזה שמתחשב בכמה שיותר פרמטרים, בהם היקף הנכסים (כולל חסכונות פנסיוניים צפויים), טווח השקעה, סוגי הנכסים שיש לכם (נדל”ן?), ועוד.

אילו תיקים יחודיים קיימים ולמי הם מתאימים?

תיק השקעות IBI Dividend

המטרה: לכוון לתזרים שוטף באמצעות השקעה בניירות ערך.

למי זה מתאים? תיק השקעות מניב – IBI Dividend מאפשר חלופה מפוזרת ונזילה להשקעה בנכס ריאלי כמו דירה. כאן אין מס רכישה או שבח, מתווכים, שוכרים, בעיות וכאבי ראש… אפשר למשוך מהתיק סכומים קבועים בלי צורך לממש את הנכסים. מה שכן, מס יש בכל מקרה – מס רווחי הון.

איך זה קורה? תיק ההשקעות יעמוד לצד תיק סולידי יציב, כפי שהסברנו בהתחלה. התיק מתמקד בחברות הפועלות בתחומים המניבים תזרים, למשל באמצעות חלוקת דיבידנדים (חלוקת רווחים). עד 30% מהתיק יושקעו במניות והיתר באיגרות חוב קונצרניות לתקופה בינונית-ארוכה. לא מדובר באיגרות חוב דפנסיביות, אלא כאלה שעשויות להשיא תשואה משמעותית.


תיק IBI Leaders – דברו איתו בדולרים

המטרה: להשיג יותר מהיתרות הדולריות שלכם, בעזרת נגישות למוצרי השקעה אותם לא תוכלו לרכוש באופן עצמאי.

למי זה מתאים? לבעלי יתרה דולרית ולמי שרוצה פיזור בינלאומי וחשיפה מטבעית.

איך זה קורה? תיק השקעות בחו”ל הוא 100% דולרי. הוא כולל קרנות איכותיות של חברות ניהול ההשקעות הגדולות בעולם, למשל Vanguard ,UBS ,Goldman Sachs ועוד. כלקוחות IBI, תיהנו מעלויות ניהול נמוכות באופן משמעותי ביחס למקובל בניהול תיק בחו”ל.

ואולי לא פחות חשוב, אבל בטח הכי נוח, גם אם יש לכם חשבון בבנק זר, התיק שלכם ינוהל כאן בישראל. איש או אשת הקשר שלכם נמצאעם ב-IBI בתל אביב, מדברים עברית ועובדים בשעות הפעילות שכולנו רגילים אליהן.


תיק IBI Smart – לפעמים טוב להיצמד

המטרה: ליהנות בכל מצב מתשואת המדדים, תוך שמירה על רמת נזילות גבוהה.

למי זה מתאים? תיק IBI Smart בטא מנוהל מתאים למי שרוצה לשלב רכיב נזיל מאוד עם שליטה ברמת הסיכון הכוללת, לצד תיק השקעות שמתאים לתקופה ארוכה יותר, למשל “תיק דיבידנד” שהזכרנו קודם.

איך זה קורה? תיק ההשקעות מורכב מקרנות מחקות מדד (פאסיביות) העוקבות אחר מדדי השוק המסורתיים, אך בניהול אקטיבי של מנהל השקעות. זה אומר שהתיק מנוהל תוך התחשבות בפרמטרים כמו אינפלציה, מצב השוק, סטיית תקן, מכפילים, ועוד מילים קשות. בחירת המדדים ובניית התיק נשענות על החלטות מחלקת המחקר של IBI.

ולפני סיום, קצת אותיות קטנות: השילוב בין תיק השקעות בסיסי לתיק ייחודי יכולים להתאים להיקף נכסים  של למעלה מ-1 מיליון ש”ח.

יש לנו ב-IBI עוד מוצרים ייחודיים רבים, והיופי שבדבר הוא שניתן ליצור עבורך קומבינציה אישית, המתאימה לך.

כדי לעשות את זה, כדאי שניפגש ונכיר את המטרות הפיננסיות שלך ואת תיק הנכסים הכולל.

חשוב! כתבה זו אינה ולא יכולה להיות המלצה כיצד לנהל את תיק ההשקעות שלכם.

לסיום, אנו מזמינים אתכם ואתכן להיפגש ולשמוע יותר על תיקי ההשקעות המגוונים שאנו מציעים. לא תהיו הראשונים וגם לא השניים לבחור בהם…

דברו איתנו
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו ל- 6212*

  דברו איתנוהשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   תכנים שיעניינו אתכם

   הירשמו לקבלת עדכונים במייל

    ליצירת קשר התקשרו לטלפון 03-5193444 או השאירו פרטים:

     זמינים ב -

     דברו איתנו

     השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו ל-03-5193444