IBIמגזין

קרן השקעה בנדל"ן בחו"ל – הנכסים החדשים של Pillar IBI בארה"ב

IBI Pillar, פעילות הנדל"ן שלנו ב- IBI בית השקעות, החלה להשקיע בנכסים חדשים מסוג סינגל פמילי (Single Family), בשיתוף של אלקטרה נדל"ן. מהם נכסי סינגל פמילי, מהם יתרונות ההשקעה ואיך אפשר להשקיע? כל התשובות בכתבה שלפניכם

0333-2021
מתן לייבה
מנהל שותף ב- Pillar IBI
3 מרץ 2021 ב-15:45

בשנים האחרונות אנחנו רואים מגמה הולכת וגדלה של ישראלים שמבקשים להשקיע בנכסי נדל”ן מניבים. השקעה בנדל”ן מניב יכולה להתאים למגוון רחב של משקיעים. זו יכולה להיות אפשרות מצוינת למי שמבקשים לגוון את תיק ההשקעות בנכסים אלטרנטיביים, עם מתאם נמוך יחסית לשוק ההון וזו גם אפשרות טובה למי שמבקשים להיכנס לעולם של השקעות בנדל”ן ולהרחיב את התיק, ברכיב שלרוב מספק תזרים שוטף.

כשמשקיעים בנדל”ן, פעמים רבות עולה השאלה, איך עדיף להשקיע?

בשנים האחרונות מגיעים אלינו לא מעט משקיעים שלא רוצים להשקיע את כל כספם בדירה או בבית אחד, למשל בדירת 3 או 4 חדרים בבאר שבע, בבת-ים או בחיפה. השקעה בנדל”ן מעניינת אותם, מכל הסיבות שמנינו מעלה. אבל ההתעסקות הכרוכה בלמצוא שוכרים (נחמדים, יציבים, אמינים, ובלי כלב), לדאוג לכל התפעול שלה (תשלומים, פיצוץ בצנרת והשתתפות בישיבות ועד הבית), ולהסתמך על דירה אחת יחידה שתצליח להניב תשואה, עלולה להרתיע אותם. מנגד, השקעה בנדל”ן מניב, באמצעות קרן השקעות בנדל”ן, הפועלת תחת בית השקעות מוכר, בשיתוף עם חברת נדל”ן גדולה המשקיעה בנכסים מניבים לאורך שנים רבות, היא אופציה טובה שיכולה לחסוך את כאב הראש.

IBI Pillar, היא קרן השקעות בנדל”ן של IBI בית השקעות. אנחנו משקיעים בנדל”ן מניב בחו”ל, לצד חברות מובילות בתחום הנדל”ן בארץ ובעולם. היתרון בהשקעות בנדל”ן מניב, הוא שמטרתם היאלהניב למשקיעים בהם תשלומים תקופתיים שוטפים, שמעבירים שוכרי  הנכס, בניגוד לנדל”ן יזמי, המושתת על נכסים שנמצאים בשלבי בנייה התחלתיים יחסית ולכן לרוב יניבו תזרים רק בטווח הארוך.. עד היום השקענו ב- 12 נכסים, לרבות בנכסים מסחריים ובנכסי מולטי פמילי בארה”ב ובגרמניה.

שיתוף הפעולה בין IBI Pillar לבין חברות הנדל”ן הגדולות מאפשר לקהל המשקיעים שלנו ליהנות מהמקצועיות של אותן החברות. אנו מבצעים בחינה מדוקדקת של הנכסים ודואגים למעקב שוטף וביצוע התוכנית העסקית של כל השקעה. אתם מקבלים הזדמנות להשקיע לצד חברות הנדל”ן המובילות, בארץ ובעולם, עם הניסיון, המקצוענות ושיתוף הפעולה בין בית השקעות יציב וחברות נדל”ן מובילות, הנמצא בבסיס המודל. בשורה התחתונה, העסקאות נותנות למשקיעיPillar  IBI גישה להשקעות ריאליות בנכסי נדל”ן איכותיים ומניבים, במיקומים הנחשבים אטרקטיביים, בהן המשקיעים צפויים ליהנות  מחלוקות שוטפות וכן לרוב נהנים מהצפת ערך.

ההשקעה החדשה: נכסי סינגל פמילי בארה”ב ובשותפות עם אלקטרה נדל”ן

ההשקעה החדשה כוללת רכישה של עשרות נכסים מסוג סינגל פמילי, במספר מדינות בדרום מזרח ארה”ב. מדובר על בתים פרטיים, חדשים ומודרניים, בני שלושה עד חמישה חדרים המוצעים להשכרה. הנכסים נמצאים בסמוך למרכזי תעסוקה גדולים, בתי ספר ומרכזים רפואיים גדולים ומשום כך הם אטרקטיביים, להערכתנו, למגוון רחב של אוכלוסייה ממעמד סוציו-אקונומי בינוני גבוה.

הבתים נרכשו כחבילה אחת ישירות מהחברות הקבלניות שבנו אותם. מדובר בנכסים חדשים שהבנייה שלהם הסתיימה בשנת 2020. הבתים נבנו בסטנדרט גבוה ומודרני ויש להם אחריות של הקבלן על הבנייה לשנים הקרובות. הקבלנים מתמחים בבניה, אלקטרה התמחתה בניהול השכרה ותחזוקה.

למעשה, הנכסים הללו מהווים מוצר משלים לנכסי המולטי פמילי. כאשר התא המשפחתי גדל, המשפחות עוברות מדירות המגורים, בעלות חדר או שניים, לבתים פרטיים, גדולים ומרווחים יותר. שטחי המגורים בנכסי סינגל פמלי, לרוב, רחבים יותר ולכן נותנים מענה לאותן משפחות שהתרחבו.

ניהול ותפעול הנכסים הם באחריות חברה בשליטת אלקטרה נדל”ן, המנהלת אלפי דירות להשכרה במדינות רבות, ביניהן פלורידה, טקסס, דרום וצפון קרוליינה, ג’ורג’יה ועוד, ולכן היא בעלת יתרון בניהול ובתפעול מסוג זה. חברת הניהול החלה כבר באכלוס הנכסים. דמי השכירות השוטפים יחולקו למשקיעים אחת לרבעון לאורך תקופת ההחזקה שתעמוד על כ- 4 שנים. בתום תקופת ההשקעה, ימכרו הבתים כיחידות או כחבילה והמשקיעים צפויים לקבל את יתרת הקרן, בתוספת החלוקות שבוצעו במהלך התקופה.

שיתוף הפעולה האסטרטגי יאפשר, למשקיעי IBI Pillar להשתתף בהשקעות הנדל”ן של אלקטרה נדל”ן. בדומה להשקעות הקודמות, הנכס מניב, עם פוטנציאל השבחה. כך שכמשקיעים אתם צפויים ליהנות מהתזרים, לצד פוטנציאל להצפת ערך.

מה צפוי לנו בהמשך?

במהלך 2021 IBI Pillar תמשיך להשקיע בנכסי נדל”ן מניבים עם פוטנציאל השבחה, בין אם אלו נכסי מולטי פמילי וסינגל פמילי, נכסים מסחריים ואחרים. בכולם אנחנו חוברים לשותפויות עם חברות נדל”ן מובילות והכל תחת הפיקוח של IBI בית השקעות.

המידע המפורט לעיל נועד לשם מתן אינפורמציה ראשונית וחלקית בדבר השקעה בשותפויות המוגבלות ובחברות של IBI פילאר (להלן: “השותפויות”). ההשקעה בשותפויות מיועדת ללקוחות הנמנים על סוגי הלקוחות בסעיף 15א(ב) לחוק ניירות ערך בלבד (או עד ל-35 ניצעים במהלך 12 חודשים). פרסום זה אינו מהווה הצעה לרכישת (או מכירת) ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים ואין לראות בו הזמנה להציע הצעות לרכישת ניירות ערך שיונפקו בקשר עם ההשקעה בשותפויות. אין לראות בפרסום זה בגדר המלצה ו/או ייעוץ ו/או שידול ו/או חוות דעת ו/או ייעוץ השקעות בקשר עם השקעה והוא אינו מהווה תחליף לשיקול דעתו של המשקיע הפוטנציאלי ו/או לייעוץ מקצועי (כלכלי, משפטי, מיסויי וכד’) המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל השקעה בשותפויות צריכה להתבצע לאחר שהמשקיע בחן באופן אישי עם יועציו את המסמכים המשפטיים של השותפויות, את תנאי ההשקעה בשותפויות, את הסיכויים והסיכונים הכרוכים בהשקעה בשותפויות ואת יכולתו לעמוד בסיכונים הנובעים מהשקעתו בשותפויות. אין לראות במידע המוצג בפרסום כעובדתי או כמידע שלם וממצה ואין לקבל החלטות השקעה כלשהן בהסתמך עליו בלבד. השקעה בשותפויות, ככל שתתבצע, תיעשה רק על בסיס מסמכי השקעה מלאים ומפורטים בכפוף להוראות כל דין. פרסום זה הינו למטרות אינפורמטיביות בלבד ואין בו כדי ליצור התחייבות כלשהי של השותפויות ו/או מי מטעמן, והשותפויות ו/או מי מטעמן, לא יהיו אחראיים כלפי כל אדם או תאגיד לכל נזק שעלול להיגרם לו כתוצאה משימוש בפרסום זה או הסתמכות עליו. כמו כן, אין באינפורמציה הניתנת בפרסום משום הבטחת תשואה כלשהי.

דברו איתנוהשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו ל- 6212*

  תכנים שיעניינו אתכם

  הירשמו לקבלת עדכונים במייל

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו ל- 6212*

    זמינים ב -

    דברו איתנו

    השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו ל-03-5193444