IBIמגזין

השקעות נדל"ן בגרמניה ב-2022: מה שחשוב לדעת

התמודדות מוצלחת עם משברים כלכליים, שוק בעל פוטנציאל עצום וקצב בנייה מהיר – גרמניה הפכה לאחד היעדים הנחשקים בקרב משקיעי נדל"ן, ויש לא מעט סיבות נוספות לכך

גרמניה היא אחת מהמדינות שהושפעו במידה מועטה יחסית מהמשבר העולמי של 2008
מערכת IBI
להמשך קריאה
10 אפריל 2022 ב-14:36

מעצמה דמוקרטית בת 80 מיליון תושבים, כלכלה חזקה ויציבה ומערכת רווחה מהטובות בעולם – נראה שלא במקרה הפכה גרמניה בשנים האחרונות לאחד היעדים הנחשקים ביותר בקרב המשקיעים הגלובליים. שוק הנדל"ן הגרמני זוכה לביקוש ער במיוחד, בין השאר בשל הפוטנציאל הרב שטמון בו ושטרם מוצה עד תום – תוצאה של נסיבות היסטוריות כמו גם של רגולציה פדרלית הדוקה ששמרה על רמות מחירים נוחות יחסית – נכון לעת הנוכחית.

גרמניה, אחת המעצמות הכלכליות החזקות ביותר בגוש האירו, היתה מהמדינות שהושפעו במידה מועטה ביותר באירופה מהמשבר העולמי של 2008. בעקבות כך, מחירי הנדל"ן בה לא עלו בחדות כמו בשאר מדינות היבשת, ובחלקים נרחבים ממנה, להערכתנו, הם עדיין רחוקים ממיצוי.

על חוזקה של הכלכלה המקומית מעיד גם האופן שבו היא היטיבה להתמודד עם משבר הקורונה, כאשר בשלושת הרבעונים האחרונים של 2020, שנת התפרצות המגפה, מחירי הנדל"ן בגרמניה המשיכו לעלות, בכל הסקטורים – כך לפי נתוני ארגון הבנקים השיתופיים במדינה.

גם דמי השכירות במדינה עלו ב-2021 ברוב הערים, הן בדירות מגורים והן בנכסים מסחריים. בתגובה לכך הגבירו הרשויות את מספר היתרי הבנייה שניתנו בשנה החולפת, וקצב התחלות הבנייה אף גדל – אך עדיין במידה שלא עונה על הביקוש הגדל.

בנוסף, משקיעים זרים בגרמניה נהנים בשנים האחרונות מהיחלשותו של מטבע האירו, שכן הכסף הזר שברשותם שווה יותר. אם מוסיפים לכך את הריביות הנמוכות יחסית במשק הגרמני, מקבלים כר פורה ואטרקטיבי להשקעות.

הזדמנות השקעה עם לא מעט יתרונות

נכס מסחרי מניב יכול לספק למשקיע מגוון יתרונות. בין השאר, סף הכניסה להשקעה כזו נמוך יחסית, כשעם סכום השקעה צנוע ניתן להשיג תזרים שעשוי להיות גבוה מזה של השקעה בדירת מגורים.

IBI PILLAR היא זרוע השקעות בנדל"ן אשר פותחת את הדלת לשוק הנדל"ן הגרמני גם עבור מי שאין ביכולתו להשקיע סכומי כסף גדולים יחסית לשוק הנדל"ן.

כל משקיע יכול לבחור את ההשקעה האופטימלית עבורו, זו שעונה על מגבלותיו הכלכליות, שאיפותיו ורצונותיו. נכסי הנדל"ן מסוננים בקפידה ובאופן פרטני על ידי ועדת ההשקעות של הקרן, הכוללת אנשי מקצוע פנימיים לצד גורמים חיצוניים.

השקעה דרך IBI PILLAR מאפשרת להשקיע לצד החברות המובילות בתחום הנדל"ן בארץ ובעולם, וליהנות מהידע והניסיון הרב של IBI בית השקעות – גוף ותיק הפועל כבר קרוב ל-50 שנה. ההשקעה מתבצעת בשקיפות מלאה, בדומה להשקעות שנעשות על ידי משקיעים גדולים.

כחלק מתהליך ההשקעה, זוכה המשקיע לליווי אישי שוטף לאורך כל תקופת ההשקעה, ולמעטפת שירותים כוללת הניתנת על ידי רואי חשבון, עורכי דין ויועצי מס מהשורה הראשונה.

כיום ניתן להשקיע בנכס מסחרי בעיר קרפלד (Krefeld) שבמדינת נורדריין וסטפאליה. הנכס כולל שני מבני משרדים של חברתEvonik  עם שטח שכירות כולל של 4,640 מ"ר. Realty Investment Funds היא שותפתה של IBI PILLAR להשקעה זו.

 

איך להתחיל להשקיע עם IBI?

תהליך ההשקעה עם IBI PILLAR מחולק למספר שלבים: בחינת נכסים אופציונאליים להשקעה באמצעות ועדת השקעות; רכישת הנכס לצד שותף מקצועי; קבלת דמי שכירות מהכנס וחלוקה באופן שוטף; שדרוג הנכס והעלאת דמי השכירות; מכירת הנכס וחלוקת הרווחים למשקיעים.

רוצים לשמוע פרטים נוספים על השקעה עם IBI Pillar? לחצו כאן

האמור בעלון זה הינו פרסום כללים ביחס להשקעה באי.בי.אי פילאר קרפלד 2, שותפות מוגבלת ("הקרן") והוא מובא למטרות אינפורמטיביות וחלקית בלבד ואינו מהווה "ייעוץ השקעות" ו/או "שיווק השקעות" כהגדרתם בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995 ו/או תחליף להנ"ל. בנוסף, ההשקעה בקרן מיועדת לעד 35 ניצעים ו/או משקיעים הנמנים על סוגי המשקיעים המפורטים בסעיף 15א(ב) לחוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968 במהלך 12 חודשים בלבד ואינה מוצעת לציבור או מיועדת לו. עלון זה אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך או הזמנה להציע הצעות לרכישת ניירות ערך שיונפקו בקשר עם ההשקעה בקרן. אין לראות באינפורמציה המוצגת בעלון זה משום הבטחת תשואה כלשהי ואין לראות בו כהמלצה, חוות דעת ו/או משום תחליף לייעוץ מקצועי (כלכלי, משפטי, מיסויי וכיוצ"ב) המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל משקיע. ההשקעה בקרן צריכה להתבצע לאחר שהמשקיע בחן באופן אישי עם יועציו הוא את המסמכים המשפטיים של הקרן, את תנאי ההשקעה בקרן, את הסיכויים והסיכונים הכרוכים בהשקעה, ואת יכולתו לעמוד בסיכונים הנובעים מהשקעתו והינה כרוכה בחתימה על מסמכי ההשקעה, לרבות הסכם השותפות והסכמי ההצטרפות לקרן, ומותנית בהסכמתו של השותף הכללי ולפי שיקול דעתו המוחלט. אין בפרסום זה כדי ליצור התחייבות או אחריות כלשהי של אי.בי.אי שותפויות נדל"ן בע"מ, של הקרן ו/או מי מטעמה, או של אי.בי.אי בית השקעות בע"מ כלפי כל אדם או תאגיד לכל נזק שעלול להיגרם לו כתוצאה משימוש בפרסום זה או הסתמכות עליו.

דברו איתנוהשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו ל- 6212*

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו ל- 6212*

   זמינים ב -

   דברו איתנו

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו ל-03-5193444