IBIמגזין

מחלקת התאגידים ב-IBI חותמת 50 שנה של פעילות ענפה

50 שנה זו כברת הדרך הכמעט בלתי נתפסת שעברה חברת ניהול התיקים של IBI מאז קיבלה לידיה את מושכות ניהול כספי התאגיד הראשון. לרגל נקודת הציון הזו, הייחודית ביחס לוותק והניסיון של המתחרים בשוק, החלטנו לספק הצצה לאופן בו מתבצע הליך ניהול ההשקעות עבור הלקוחות הגדולים בישראל, מה כוללת מעטפת השירותים הפיננסים ואילו פתרונות ייחודיים מאפשרים לנו לשלב בין מה שהלקוחות רוצים ולאלו שהם צריכים

כתבה מוסדיים תמונה ראשית
אלון דורי וליאורה שפיר
להמשך קריאה
25 אוקטובר 2021 ב-10:51

מערכת היחסים שלנו עם תאגידים החלה לפני חמישה עשורים בדיוק, אז הפקיד התאגיד הראשון את האחריות לניהול כספיו בידי חברת ניהול התיקים של IBI. מעטים יודעים זאת, אבל פעילות זו היוותה את הבסיס ממנו צמח ונבנה בית ההשקעות – והשאר היסטוריה. הסיפור הזה יכול ללמד על החשיבות שמייחס בית ההשקעות מאז ומתמיד לפעילותה של מחלקת התאגידים והיותה נכס אסטרטגי, הזוכה להקצאת משאבים אדירה ולסינרגיה עם שלל היחידות ב-IBI, המרכיבים את מעטפת השירותים ההוליסטית האיכותית והמקצועית בישראל.

ניהול תיק השקעות הוא רק אחד מתחומי המומחיות של מחלקת התאגידים, האמונה גם על יצירת פתרונות המספקים ללקוח מענה של 360 מעלות תחת קורת גג אחת (One Stop Shop). כך, בין היתר, מתן פתרונות מט"ח ללקוחות הפעילים עסקית בחו"ל, הלוואות חוץ בנקאיות, מימון וגיוס אשראי עסקי, חברה לנאמנויות, מחלקת שירותי ברוקראז', חברת חיתום והשקעות אלטרנטיביות.

לצד זה, אנו בוחרים לרתום את הידע שלנו על מנת לאפשר לכל לקוח, אם הוא נכון לכך, להשתתף בימי עיון ייחודיים שנועדו לחשוף אותו לעולמות התוכן והמגמות החדשות המאפיינות את עידן ההשקעות המודרני. נוסף על כך, ללקוח עומדת האפשרות להסתייע בבכירי המחלקה ולשלבם במסגרת דיונים פנימיים, ועדות השקעה וישיבות דירקטוריון של החברה, כערך מוסף ומערכת יחסים שונה מכל מה שקיים ונהוג בשוק.

עניין זה מקבל ביטוי עוד בשלבים הראשוניים של קליטת הלקוח, המלווה בידי מנהל השקעות בכיר המרכז עבורו את כל הפעילות – ניהול השקעות לצד טיפול בהיבטים הלוגיסטיים, תפעוליים, ניהוליים ועוד. מנהל ההשקעות מהווה למעשה כתובת אחת (Signal Contact) למכלול הצרכים לאורך כל הדרך. ראוי לציין, הקצאת דמות ניהולית בכירה המלווה את הלקוח באופן צמוד ושוטף היא החלטה אסטרטגית, ויקרה אומנם, אבל נעשית מתוך מקצועיות וראייה בטובת הלקוחות.

רוצים לשמוע עוד על ניהול תיקי השקעות לתאגידים? לחצו כאן

בניית אסטרטגיית השקעה מדויקת

בניית תמהיל המספק מענה למטרותיהם הפיננסיות של לקוחות תאגידים הוא עניין מורכב הנגזר ממנעד הסיכון, טווח ההשקעה, צרכים כלכליים ויתר הפרמטרים האחראיים על גיבוש אסטרטגיית השקעה תואמת. זו נתמכת בידי מחלקת המחקר והאנליזה של בית ההשקעות, הנחשבת לגדולה בישראל, ומחייבת ירידה לפרטים תוך בחירה מדויקת של נכסי השקעה, איתור הזדמנויות ושילוב פתרונות יצירתיים בתיק, כדוגמת אפיקי השקעה אלטרנטיביים.

IBI הוא היצרן הגדול והדומיננטי בשוק המקומי בכל הנוגע לתחום האלטרנטיבי ומכאן שקיימת סקאלה רחבה של אפשרויות השקעה אין-האוס, בניהם נדל"ן מניב, קרנות חוב, הלוואות בשוק האשראי הצרכני בארה"ב ועוד. אותן השקעות, מלבד פוטנציאל התשואה האטרקטיבי, מייצרות גם יסוד של יציבות בתיק ומאפשרות פיזור השקעות מזן אחר – חשיפה לאפיקים מחוץ לבורסה, המנוטרלים כמעט לחלוטין מתנודות השוק הסחיר.

עם זאת, תיקי תאגידים דורשים לא אחת לייצר גם הלימה בין החלטות ההשקעה לרצונותיהם, צרכיהם ותפיסת עולמם של מנהלי החברות. כך לדוגמה, בשנים האחרונות אנו עדים לשינוי תודעתי עמוק ביחס לבחירת השקעות ומסתמן שמטרות ההשקעה העומדות בפני הלקוחות לא מסתכמות ברווחיות בלבד, אם כי אליה הצטרפו באחרונה גם השקעות אחראיות (ESG), הלוקחות בחשבון גם שיקולים ותועלות חברתיות-סביבתיות.

ל-IBI ניסיון רב בתחום ההשקעות האחראיות. עוד טרם התאוצה שתפסה המגמה, הנושא נחקר ונלמד מכל זווית, גם ברמת השפה הייחודית המאפיינת את עולם ה-ESG. למעשה, ביצענו ספציפיקציה לתחום והתמנה גורם בכיר המרכז את הנושא ונחשב לאוטוריטה בתחום.

על מנת לספק מענה אופטימלי ללקוחות המבקשים להתאים את הפורטפוליו להשקעות עם ציון חברתי גבוה, אנו נתמכים במערכת מסחר ייעודית החושפת בפנינו מידע רלוונטי של חברות ביחס לאחריות תאגידית, תועלת חברתית וראייה סביבתית. המטרה ברורה – להיות קשובים לרצון הלקוח ולענות לדרישותיו, גם ביחס להשקפת עולמו, בצורה מוחלטת.

שרשרת פיקוח ובקרה על הליך קבלת החלטות השקעה

מתוך ניסיון והיכרות ארוכת שנים עם לקוחות תאגידים, אנו מודעים לחשיבות הרבה המיוחסת לעמידה בלתי מתפשרת בתקנות הרגולציה והליך קבלת החלטות ההשקעה. עדות לכך היא העובדה כי מחלקת התפעול ובקרה בחברה נמנית מהגדולות והמקצועיות היום בשוק. בצד זה, משמשת המחלקה המשפטית כזרוע אכיפה פנימית, בעוד תהליכים אוטומטיים מסייעים לניטור הפעילות באופן רציף, כרובד נוסף באיכות הבקרה.

כמו כן, הלקוחות מקבלים דוחות מפורטים באשר לסטטוס תיק ההשקעות ולבקשת הלקוח ניתנת להם האפשרות להפיק דוחות וניתוחים נוספים ביחס לנתונים חשבונאיים, חיתוכים שונים ומפרטים נוספים בהתאמה לצרכים הספציפיים.

אין תחליף לניסיון של עשרות שנים

היכולת ללמוד ולהבין את מערכת הצרכים והמגבלות שמציב תאגיד, ולספק לכך מענה מדויק בדמות אסטרטגיה מקיפה, היא נחלתם של מעטים בשוק המקומי, אם בכלל. התחום מהווה דיסציפלינה בפני עצמה ורק מומחיות ואוריינטציה שנרכשה לאורך שנים באשר לסוג לקוחות ספציפיים אלו, מאפשרים למנהלי ההשקעות במחלקה לזהות צרכים כלכליים, לפרוט אותם ולתרגם זאת לפתרונות השקעה המשלבים בין מה שהלקוח רוצה, לאלו שצריך.

בעניין זה מציין אלון דורי, מנכ"ל IBI ניהול תיקים, כי "לא אחת מנהלי ההשקעות במחלקה יודעים להציף פתרונות לצרכים ויכולות של הלקוח שלעיתים הוא עצמו טרם הכיר. זה כמובן תוצר של בחירה קפדנית באנשים הנכונים למשימה וניסיון עתיר שנים בתחום, המגיע קודם כל מהשפיץ בפירמידה – מנהלת מחלקת התאגידים, ליאורה שפיר, היא אחת הדמויות הוותיקות והמנוסות בענף, עם רקורד של שלושים שנות ניהול כספי תאגידים".

בשורה התחתונה, כבר 50 שנה שאנו כותבים את סיפור ההצלחה של מחלקת התאגידים ב-IBI. ההשקעה בהון האנושי, ביצירתיות והחדשנות פורצת הדרך המאפיינת את בית ההשקעות סוללים את הדרך להמשיך ולספק מעטפת פתרונות פיננסים תוך מקצוענות בלתי מתפשרת גם ביובל השנים הבא.

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או חוות דעת בקשר עם המוצרים ו/או השירותים המוצעים על ידי קבוצת IBI בית השקעות בע"מ ו/או מוצרים ושירותים אחרים המוזכרים בו. האמור לעיל אינו מהווה עמדה בנוגע לכדאיות השקעה כלשהי, אינו מהווה תחליף לשיקול דעתו הפרטני של כל אדם בהתחשב בסיכויים ובסיכונים הטמונים בכל השקעה ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. IBI אמבן- ניהול השקעות בע"מ עוסקת בניהול תיקי השקעות ושיווק השקעות בלבד ואינה עוסקת בייעוץ. המידע לעיל אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ והדרכה מקצועיים על ידי מי שמוסמך לתיתם. כמו כן, על כל לקוח לפנות לקבלת ייעוץ והדרכה בקשר עם השקעתו הפוטנציאלית, לרבות ייעוץ מס המתחשב בנתוניו ומצבו המיסויי. אין לראות במידע האמור כעובדתי או כמידע שלם וממצה ואין לקבל החלטות השקעה כלשהן בהסתמך עליו בלבד. קבוצת IBI בית השקעות בע"מ לא תהיה אחראית כלפי כל אדם או תאגיד לכל נזק שעלול להיגרם לו כתוצאה משימוש בפרסום זה או הסתמכות עליו. אין באינפורמציה הניתנת לעיל משום הבטחת תשואה כלשהי. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל. ההצטרפות כרוכה בחתימה על מסמכי הצטרפות והתחייבויות נוספות של הצדדים.

דברו איתנוהשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  ליצירת קשר התקשרו לטלפון 03-5193444 או השאירו פרטים:

   זמינים ב -

   דברו איתנו

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו ל-03-5193444