החזר מס על הפסדי הון וטופס 867

החזר מס מתקבל לאחר קיזוז הפסדים מפעולות בניירות ערך מול הרווחים שנוצרו. IBI מבצעת קיזוז זה באופן שוטף, אך כדי לבצע קיזוז עבור שנים קודמות יש למלא טופס 867 ולהגישו לרשות המסים.

מערכת בית השקעות IBI
29 ינואר 2024 ב-12:03

מהו החזר מס וכיצד מקבלים אותו?

החזר מס מתקבל עבור מס שנוכה מחשבון הלקוח במהלך תקופת חיי החשבון. IBI מקזזת עבור הלקוח/ה הפסדי הון שנוצרו ממכירת ניירות ערך מול רווחים אשר נוצרו באותה שנת מס שבה נוצר ההפסד, ללא תלות בסדר האירועים. כלומר, IBI מבצעת גם קיזוז הפסדים לאחור, בהתאם לתיקון תקנות ניכוי מס במקור מרווחי הון מה- 1 בינואר 2012.

מה זה אומר?

בעת מכירה של נייר ערך נוצר אירוע מס (כמובן, גם במקרים של קבלת תשלום, פדיון או פקיעה). בעקבות המכירה יכול להיווצר רווח – מס לשלם, או הפסד – מגן מס. תשלום המס הוא תשלום חודשי. במקרים בהם נוצרו רווחים, IBI מבצעת את תשלום המס מבלי שהלקוח/ה צריך/ה להשקיע זמן ואנרגיה בהכנה ובהגשת דו”ח שנתי לרשויות המס.

במקרים בהם נוצרו הפסדים, מגן המס נשמר בחשבון הלקוח וכשמו כן הוא, מגן על הלקוח/ה מתשלום מס עתידי במקרה של רווחים. במקרה בו מתקבל מגן מס לאחר תשלום מס על רווחי הון במהלך אותה שנה, IBI תזכה את חשבון הלקוח/ה בגובה מגן מס, באופן אוטומטי וללא צורך בכל פעולה מצדך. קרא/י כאן על מיסוי בשוק ההון.

מה זה טופס 867 ואיך מקבלים אותו?

IBI מעבירה תשלומים, מזכה את החשבון ומקזזת בין רווחים להפסדים עבור הלקוח/ה במהלך כל חודש ובין חודשים באותה השנה הקלנדרית. על מנת לבצע קיזוז מס משנים קודמות, יש להגיש בקשה לרשות המיסים בעזרת טופס 867 אותו מספקת IBI. טופס 867 מפרט את ההכנסות שהיו בחשבון ב- IBI במהלך השנה מריבית על פיקדונות, רווחים מניירות ערך, דיבידנדים, ריבית מניירות ערך והמס שנוכה מאותן הכנסות.

ניתן להוריד את הטופס מ-מערכת הספארק, והוא מוכן למשיכה מהמערכת לרוב לקראת סוף חודש מרץ של השנה העוקבת.

להלן ההוראות כיצד להוריד הטופס מתוך המערכת:

1. בצד שמאל למעלה, לחיצה על ה-לוגו של האיש

2. לחיצה על סטייטמנט ואישורי מס, מתוך התפריט

3. לחיצה על גיליון אישור מס, ולאחר מכן לחיצה על קרא, לשליפת הטופס

לקבלת טופס 867 לשנים הקודמות לשנת 2016, אנא צרו קשר עם שירות הלקוחות, בטלפון 03-5197933, או לכתובת המייל ibitrade@ibi.co.il

דברו איתנוהשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו ל- 6212*