IBIמגזין

איך לבחור דירה להשקעה?

השקעה בנדל"ן בחו"ל הפכה לאופציה המועדפת על ידי יותר ויותר ישראלים. היא מאפשרת בחירה בין נכסים מגוונים במקומות שונים בעולם, והיא גם מספקת גיוון ופיזור בתיק ההשקעות. אבל איך אנחנו ניגשים לרכוש נדל"ן בחו"ל והאם זה עדיף על פני דירה להשקעה? איזה נכס נרכוש, איך משפיעים הפיזור, הסחירות והגישה להזדמנויות השקעה מגוונות על העסקה?

ג'סונוויל פלורידה
Mor Daniel
עורכת תוכן, IBI בית השקעות
להמשך קריאה
7 מאי 2021 ב-10:53

השקעה בנדל"ן בחו"ל הפכה לאופציה המועדפת על ידי יותר ויותר ישראלים. היא מאפשרת בחירה בין נכסים מגוונים במקומות שונים בעולם, והיא גם מספקת גיוון ופיזור בתיק ההשקעות. אבל איך אנחנו ניגשים לרכוש נדל"ן בחו"ל והאם זה עדיף על פני דירה להשקעה? איזה נכס נרכוש, איך משפיעים הפיזור, הסחירות והגישה להזדמנויות השקעה מגוונות על העסקה?

 

תוכן עניינים

דירה להשקעה או נדל"ן בחו"ל?

יש לך סכום של כסף שאתה רוצה להשקיע בנדל"ן. מה עדיף? דירה להשקעה או רכישת נכס בחו"ל? כאשר אנחנו רוכשים דירה להשקעה כל תפעול הנכס באחריותנו. עלינו למצוא שוכרים, לחדש איתם חוזים ולטפל בתקלות. כשאנו משקיעים בנדל"ן מניב בחו"ל כל הדבר הזה נחסך מאתנו ויש מי שמטפל בזה עבורנו.

כשאנחנו משקיעים בנדל"ן מניב בחו"ל, אנחנו משקיעים לצד גוף מקצועי, מומחה ומוביל בתחומו בעל ניסיון של הרבה מאוד שנים. הוא הגוף שדואג מטעמנו לתפוסה של הנכס, ולתפעול השוטף. בנוסף, יש לו היכרות מקיפה עם מערכת החוקים המקומית ומערכת המיסים המקומית.

נדל"ן מניב בחו"ל, האם זה משתלם?

כאשר אנחנו משקיעים בנדל"ן מניב בחו"ל אנחנו יכולים לפזר ולגוון את תיק ההשקעות שלנו בין גיאוגרפיות שונות ומטבעות שונים. שווקי הנדל"ן בחו"ל לרוב הרבה יותר גדולים, דבר המאפשר לנו גישה להרבה יותר הזדמנויות השקעה ועסקאות פוטנציאליות ולרוב מאפשר סחירות טובה יותר של הנכס. כך אנחנו לא צריכים להיות חשופים רק למדינת ישראל ולשקל והרבה יותר קל לקנות ולמכור נכסים.

בנוסף, בשווקי נדל"ן בחו"ל פועלים שחקנים בינלאומיים מקצועיים בתחום הנדל"ן. כשאנחנו משקיעים בנכס בחו"ל אנחנו יכולים ליהנות מהידע ומהמקצועיות שלהם בניהול הנכסים ובמקביל לקבל חשיפה לנכסים מצויינים גם בסכומים קטנים יותר ממה שאנחנו רגילים להשקיע בהם בעולם הנדל"ן.

 

כל הסיבות להשקיע בנכסי Multy Family

TAL_0027

נכסי מולטי פאמילי או מקבצי דיור הם פתרון מגורים נפוץ לאמריקאי הממוצע. זהו שוק של מאות אלפי נכסים עם הרבה מאוד שחקנים שפעילים בו. לכן, היכולת לקנות ולמכור נכסי מולטי פאמילי, היא יחסית פשוטה ונוחה. אחד היתרונות המובהקים הוא שגם בתקופות מאתגרות כלכלית, הנכסים האלה שמרו על יציבות ועל תפוסות מלאות יחסית לשוק הנדל"ן. נכסי מולטי פאמילי מורכבים לרוב מכמה מאות יחידות דיור ולכן, כשאנחנו משקיעים בנכס מסוג מולטי פאמילי, אנחנו נהנים מפיזור רב של שוכרים תחת אותה השקעה, אשר מורידה את מידת הסיכון ואף שמרה, כאמור, על היציבות במהלך המשבר. כתבה שפורסמה בסוף חודש יוני, 2020 ב-Forbes מתארת את החוסן של הסקטור לרבות בתקופות מאתגרות, ומתארת את הסיבות מדוע נכסי מולטי פאמילי הם גם הראשונים להגיב כאשר המצב הכלכלי מתאושש. בנוסף, למרות שמדובר בנכסים שעלותם הכוללת הנה גבוהה, אנחנו יכולים להשקיע בסכומים קטנים יחסית אבל לקבל חשיפה בנכסים ששווים הרבה מאוד.

למה להשקיע בנכס מסחרי מניב בחו"ל?

כשאנשים חושבים על השקעה בנדל"ן מסחרי לרוב הם חושבים על חנויות או על קניונים, אבל נכס מסחרי זה גם אותו מרכז שכונתי עם סופרמרקט, בית מרקחת, מספרה וכיוצא בזה. אותו מרכז מסחרי נותן מענה לצרכי היומיום של התושבים שגרים סביבו. ולכן,  גם בתקופות מאתגרות כלכלית, לרוב, נכסים מהסוג הזה, יודעים עדיין לשמור על יציבות ולספק תזרים חזק ויציב.

איך לבחור את ההשקעה הנכונה?

בשוק צצות הזדמנויות כפטריות אחרי הגשם אבל איך אנחנו יכולים להיות בטוחים שאנחנו בוחרים את ההשקעה הנכונה? שאנו מסתמכים על גוף מקצועי ואמין? אנו ממליצים לשים לב לכמה נורות אזהרה. כשאנחנו בוחנים עסקת נדל"ן להשקעה ומישהו מבטיח לנו תשואה זהו סימן אזהרה מובהק. בעולם העסקי כל השקעה מבוססת על תוכנית עסקית וציפיות ואין דבר כזה תשואה מובטחת. כל עסקה שמוצגת כהזדמנות שלא תחזור או עסקה של פעם במאה שנה מדליקה נורת אזהרה. כשאנחנו רוכשים נכס בישראל מאוד ברור לנו מי המוכר, מי הקונה ומי המתווך. לא כך כאשר מציעים לנו עסקת נדל"ן בחו"ל. ולכן, בעסקה כזאת, חשוב מאוד לבדוק את נתוני העסקה ומי הגורם שעומד מאחוריה, מהם האינטרסים שלו ואת מי הוא מייצג.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף ל– IBI Pillar  שתאפשר לכם לבחור את השקעת הנדל"ן המניב בחו"ל המתאימה לכם, ולהשקיע בסכומים נמוכים באופן יחסי לעולם הנדל"ן לצד חברות מובילות בתחום הנדל"ן בארץ, בעולם ובכלל: אלקטרה נדל"ן, ALTO, וקרן ריאליטי.

המידע המפורט לעיל נועד לשם מתן אינפורמציה ראשונית וחלקית בדבר השקעה בשותפויות המוגבלות ובחברות של IBI פילאר ובינהן אי.בי.אי פילאר גטינגן נכסים 1 מספר שותפות 540307832 (להלן: "השותפויות"). ההשקעה בשותפויות מיועדת ללקוחות הנמנים על סוגי הלקוחות בסעיף 15א(ב) לחוק ניירות ערך בלבד (או עד ל-35 ניצעים במהלך 12 חודשים). פרסום זה אינו מהווה הצעה לרכישת (או מכירת) ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים ואין לראות בו הזמנה להציע הצעות לרכישת ניירות ערך שיונפקו בקשר עם ההשקעה בשותפויות. אין לראות בפרסום זה בגדר המלצה ו/או ייעוץ ו/או שידול ו/או חוות דעת ו/או ייעוץ השקעות בקשר עם השקעה והוא אינו מהווה תחליף לשיקול דעתו של המשקיע הפוטנציאלי ו/או לייעוץ מקצועי (כלכלי, משפטי, מיסויי וכד') המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל השקעה בשותפויות צריכה להתבצע לאחר שהמשקיע בחן באופן אישי עם יועציו את המסמכים המשפטיים של השותפויות, את תנאי ההשקעה בשותפויות, את הסיכויים והסיכונים הכרוכים בהשקעה בשותפויות ואת יכולתו לעמוד בסיכונים הנובעים מהשקעתו בשותפויות. אין לראות במידע המוצג בפרסום כעובדתי או כמידע שלם וממצה ואין לקבל החלטות השקעה כלשהן בהסתמך עליו בלבד. השקעה בשותפויות, ככל שתתבצע, תיעשה רק על בסיס מסמכי השקעה מלאים ומפורטים בכפוף להוראות כל דין. פרסום זה הינו למטרות אינפורמטיביות בלבד ואין בו כדי ליצור התחייבות כלשהי של השותפויות ו/או מי מטעמן, והשותפויות ו/או מי מטעמן, לא יהיו אחראיים כלפי כל אדם או תאגיד לכל נזק שעלול להיגרם לו כתוצאה משימוש בפרסום זה או הסתמכות עליו. כמו כן, אין באינפורמציה הניתנת בפרסום משום הבטחת תשואה כלשהי.
דברו איתנוהשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו ל- 6212*

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו ל- 6212*

   זמינים ב -

   דברו איתנו

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו ל-03-5193444