אופטימיות בשוק הקריפטו בינואר 2024

בשוק מעריכים בסבירות גבוהה כי ה-SEC יאשר השקת תעודות סל לשני המטבעות הדיגיטליים המובילים, ביטקוין ואית'ריום, כבר בחודשים הקרובים. ובינתיים, הביטקוין משלים זינוק של כ-147% מתחילת 2023

מערכת בית השקעות IBI
7 ינואר 2024 ב-10:25

2023 תיזכר כשנה מצוינת למטבעות הקריפטו בכלל ולביטקוין בפרט, על אף שייתכנו מימושים לקראת סיומה. ביטקוין, המטבע הדיגיטלי המוביל בעולם, רשם עד 12 בדצמבר עלייה של כמעט 147% מתחילת השנה, שמצטרפת לזינוק של 1,098% בחמש השנים האחרונות. הביטקוין הפגין עוצמה השנה גם בהשוואה לדולר ולזהב. גם אית'ריום (ETH), המטבע הדיגיטלי השני בחשיבותו, עומד לסכם שנה מצוינת מבחינתו עם עלייה של כ-80%.

2022, לא שכחנו, הייתה שנה לא מוצלחת לביטקוין (ירידה של כ-64% בסיכום שנתי), אולם ההתאוששות ב-2023 מזכירה מאוד תיקונים ממשברים קודמים בשוק הקריפטו. לדוגמה, בין נקודת השפל ב-2015 לנקודת השיא ב-2018, הביטקוין עלה ב-119%. בין שנת 2018 לשיא ב-2022 הוא זינק 128%. וכעת, בין 2022 ל-2023 – כאמור, 147%.

והמשקיעים? הם בהחלט מבינים. על אף שרבים מהם כבר מחקו את ההפסדים שרשמו ב-2022, רובם לא מראים כוונה לממש רווחים בזמן הקרוב. שווי הביטקוין הוכפל ואף יותר מכך השנה כאמור והשער הגיע לרף של 43 אלף דולר, מה שיצר באופן טבעי שוק של רוכשים בזירת הקריפטו. המטבע הדיגיטלי המוביל פרץ בדצמבר 2023 את שער ה-40 אלף דולר – לראשונה מאפריל 2022.

למה זה קורה?

יש הסבורים כי עליית שער הביטקוין מבוססת על ההערכות בשוק, כי קרן הסל Spot Bitcoin ETF תאושר לשיווק כבר בינואר 2024. חברות ענק כמו בלאקרוק (Blackrock) נמצאות בעיצומם של מאמצי אישור מחודשים מול רשות ני"ע האמריקאית (SEC), ובשוק מעריכים שהפעם הם יקבלו אור ירוק. אישור שיווק כזה פירושו קפיצת מדרגה בנגישות של הביטקוין למסחר למשקיעים פרטיים, אבל גם לגופים מוסדיים גדולים כמו קרנות פנסיה וחברות ביטוח שמעדיפים לא להחזיק את המטבעות עצמם, אלא לרכוש קרן מפוקחת מבחינה רגולטורית.

חודש לא שקט, עבר גם על אית'ריום – גם כאן על רקע הגשת בקשה לשיווק ETF על ידי בלאקרוק, שהשפיעה על המטבע הדיגיטלי לאזורי חיוג של מעט יותר מ-2,200 דולר. עם זאת, בניגוד לביטקוין, האית'ריום נבלם בהמשך ואף רשם כמה ימים של ירידות.

אישורי שיווק ETF לשני המטבעות הדיגיטליים המובילים, צעד ששוק הקריפטו צופה לו כעת סבירות של 90%, עשוי להוביל את התחום כולו ליציאה מ"חורף הקריפטו" שבו שהה במהלך כל 2022. עם זאת, צריך לזכור כי שוק הקריפטו עדיין תנודתי מאוד ורחוק מאסדרה רגולטורית מלאה.

רוצים להתחיל לסחור עם אפליקציית IBI SMART? לחצו כאן

*הנתונים נכונים ליום פרסום הכתבה 

שירותי המסחר בקריפטו אינם ניתנים על ידי החברה או מטעמה, אלא על-ידי חברת היבריד ברידג' הולדינגס בע"מ (HBH) שהינה צד ג' ובעלת רישיון למתן שירותים פיננסיים במטבע וירטואלי ("נותן השירותים"). IBI משמשת כמתווך בלבד להתקשרות שבין הלקוח לנותן השירותים, במובן זה שאינה צד להסכם בין הלקוח לנותן השירותים, אינה אחראית ואינה מבצעת את פעולות הלקוח, במישרין או בעקיפין. פתיחת חשבון מסחר בקריפטו כפופה, בין היתר, לפתיחת חשבון מסחר ב- IBI TRADE, לחתימה על מסמכים נדרשים ולעמידה בתנאי IBI ונותן השירותים.

אין לראות במידע המובא כמידע שלם וממצה של כל ההיבטים הכרוכים בניירות הערך ו/או בנכסים הפיננסים המוזכרים ולכן אין לקבל על סמך מידע זה בלבד החלטות השקעה כלשהן. האמור לעיל אינו מהווה יעוץ/שיווק השקעות ו/או תחליף לשיווק השקעות ו/או ייעוץ מס המתחשב בנתונים והצרכים המיוחדים של כל אדם ו/או הצעה לרכישת ניירות ערך. אין לראות באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה כלשהי. לפרטים נוספים ראה אתר החברה בכתובת www.ibi.co.il כתובתנו: אחד העם 9, מגדל שלום, תל אביב, 61219101. למדיניות הפרטיות באתר קבוצת IBI בית השקעות בע"מ https://www.ibi.co.il/privacy-policy/.

דברו איתנוהשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו ל- 6212*