הבינה המלאכותית טורפת את הקלפים עבור המשקיעים העצמאיים

אחרי שהפכה לנושא חם בכל העולם וכלי שמיושם כמעט בכל תחום, ה-AI מגיעה גם למסחר העצמאי, ומאפשרת למשקיעים לסחור כמו מקצוענים – ללא תלות, ובעיקר בקלות

מערכת בית השקעות IBI
3 אפריל 2023 ב-14:03
רמה: מתקדמים

בינה מלאכותית – הרעיון שלמכונות יכולה להיות אינטליגנציה כמו-אנושית – מסעירה את הדמיון כבר שנים רבות ועומדת במרכז כמה מיצירות המדע הבדיוני הגדולות בכל הזמנים, מ"מלחמת הכוכבים", דרך "מסע בין כוכבים" ועד "2001: אודיסאה בחלל". אבל בשנים האחרונות, נראה שהמדע הבדיוני מתחיל להפוך למציאות ובחודשים האחרונים, הבינה המלאכותית הפכה לאחד הנושאים הכי טרנדיים ברשתות החברתיות ובשיחות סלון, בזכות Chat-GPT, תוכנת מחשב מבוססת בינה מלאכותית של חברת OpenAI, שמנפיקה יצירות אמנות וטקסטים שנראים כמו תוצר אנושי.

עכשיו הבינה המלאכותית מגיעה גם לעולם ההשקעות, עם כלים טכנולוגיים שמסייעים למשקיעים לשפר את החלטות ההשקעה וגם את התשואות. מי שמובילה את המגמה בישראל היא IBI SMART, אפליקציית המסחר למשקיעים עצמאיים מבית IBI בית השקעות.

ה-AI משנה את יחסי הכוחות לטובת המשקיעים העצמאיים

אפליקציית המסחר IBI SMART פותחה במטרה ליצור שיפור דרמטי בחוויית המשתמש ולרכז את כל המידע, הפונקציות, הפיצ'רים והפיתוחים המתקדמים ביותר בעולם המסחר. האפליקציה מאפשרת נגישות למאגר מידע פיננסי עצום, המתקבל באופן רציף ובזמן אמת בעברית ובאנגלית, כך שהמשתמשים נהנים מחשיפה לכל ההתרחשויות בשוק ויכולים להגיב אליהן מיידית. כל זה, במחירים נמוכים בעשרות אחוזים מאלה שמציעות אפליקציות המסחר של הבנקים, ועם שירות לקוחות נגיש וזמין בכל שעות המסחר (בארץ ובארה"ב).

בשנה האחרונה,IBI SMART הפכה לאפליקציית המסחר המובילה בישראל בהטמעת כלי בינה מלאכותית – או AI, בקיצור. הסיבה לכך ש-AI נחשבת להרבה יותר מעוד טרנד? היא משנה מהיסוד את יחסי הכוחות בין הסוחרים העצמאיים לסוחרים הגדולים והחזקים, כמו קרנות הגידור ובנקי ההשקעות.

זה לא סוד שהשחקנים הגדולים בשוק ההון נהנים מיתרון עצום במידע ובמשאבים ביחס למשקיעים הפרטיים. אמנם, המשקיעים העצמאיים חשופים לכמויות מידע עצומות באינטרנט, אבל אין להם את הפנאי ולרוב גם לא את המומחיות לקרוא, לעבד ולנתח את המידע הזה. בנוסף לרשות המשקיעים הגדולים עומד מידע רב שאינו פתוח לכולם וניתן בתשלום, כמו למשל שירות המידע של "בלומברג".

כאן נכנסים לתמונה פיתוחי ה-AI, שעושים את העבודה עבור המשקיע הפרטי. כדי להטמיע את הכלים המתקדמים ביותר שיוצאים לשוק, הבינו ב-IBI SMART שלא די בתוכנות המדף המשמשות את מרבית הבנקים ובתי ההשקעות אלא שעליהם לפתח מערכת חדשה שמותאמת לכלי BI מתקדמים. הפלטפורמה הושקה לפני יותר משנה ובאמצעותה יכולה IBI SMART  להנגיש ללקוחותיה בכל עת את כלי ה-BI החדשניים ביותר שקיימים בשוק.

רוצים להתחיל לסחור עם אפליקציית IBI SMART? לחצו כאן

מנתחים עבורכם דו"חות כספיים של חברות מובילות

אחד הפיצ'רים המלהיבים שהטמיעה IBI SMART מגיע מחברת הסטארט-אפ הישראלית Bridgewise. מדובר בכלי מבוסס בינה מלאכותית המנתח דו"חות כספיים של עשרות אלפי חברות, מתמצת את המידע המופיע בדו"חות ומציג אותו בצורה בהירה, בעברית או באחת מ-100 שפות אחרות.

הכלי מספק פתרון לאחד האתגרים הגדולים של משקיעים עצמאיים: למרות שאין עוררין על כך שדו"חות כספיים שמפרסמות החברות הן אחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד עליהן ולטייב את החלטות ההשקעה – רק חלק קטן מהמשקיעים קוראים אותם בפועל. הסיבה העיקרית היא חוסר זמן: למשקיע שמושקע בעשרות חברות אין פנאי לקרוא מאות דו"חות בשנה, המכילים אלפי עמודים. בנוסף, לרוב המשקיעים אין מומחיות בניתוח דו"חות כספיים, ורבים מהדו"חות מתפרסמים באנגלית ולא בעברית.

לעומתם, בגופי ההשקעה הגדולים יש צוותים שאמונים על קריאת הדו"חות וניתוחם, מה שמעניק להם יתרון משמעותי בהחלטות ההשקעה. הכלי של Bridgewise מבטל או לפחות מצמצם את היתרון של השחקנים הגדולים על המשקיעים הפרטיים ומאפשר לאחרונים לשפר את החלטות ההשקעה, ומכאן גם עשוי לשפר את התשואות.

בנוסף, הכלי של Bridgewise משווה את ביצועים החברה לאלה של המתחרות שלה, נותן לה ציונים מדידים ומציג המלצות אנליסטים ומידע שנגיש בדרך כלל לגופים מוסדיים, בתשלום. בסוף התהליך הוא יודע לספק שורה תחתונה – חוות דעת האם המניה צפויה לספק תשואה עודפת על המתחרות והמלצת השקעה בהתאם.

משתמשי IBI smart נהנים גם מהאפשרויות שמציעה חברת הסטארט אפ Tipranks, שעושה סדר עבור המשקיע בהמלצות האנליסטים. המערכת של Tipranks לא רק מציגה המלצות אנליסטים, כמו במרבית פלטפורמות המסחר, אלא גם מנתחת עבור המשקיע מהם "אחוזי הפגיעה" של כל אנליסט, כדי שהסוחרים יידעו כמה חשיבות לייחס להמלצה של האנליסט.

בנוסף, כלי ה"אינסיידר טרנזקשן" מאפשר להגדיר מניות מסוימות למעקב ולקבל התראות כאשר נעשות בהן עסקאות של בעלי עניין (בעלי מניות גדולים או בעלי תפקידי מפתח בחברה) – שנחשבות אינדיקציה נוספת לכיוון אליו הולכת המניה.

חשוב להדגיש כי כלי ה-AI הם כלי תומך החלטה, אולם ההחלטה הסופית נתונה בידי המשקיע. טכנולוגיות AI לא מחליפות את החוכמה ויכולת קבלת ההחלטות של בני אדם –אבל מי שמחזיק בטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעידן הנוכחי זוכה ביתרון התחלתי על המתחרים – וזה בדיוק מה ש-IBI smart עושה עבור המשקיעים הפרטיים.

רוצים לקבל הצעה אטרקטיבית לפתיחת חשבון מסחר ב-IBI? לחצו כאן

המידע המפורט לעיל הינו מידע מקצועי מסייע בלבד ואין לראות בו כמידע עובדתי או כמידע שלם וממצה של כל ההיבטים הכרוכים בניירות הערך ו/או בנכסים הפיננסים המוזכרים בו ולכן אין לקבל על סמך מידע זה בלבד החלטות השקעה כלשהן. אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או חוות דעת בקשר עם המוצרים ו/או השירותים המוצעים על ידי קבוצת IBI בית השקעות בע"מ ו/או מוצרים ושירותים אחרים המוזכרים בו. האמור לעיל אינו מהווה עמדה בנוגע לכדאיות השקעה כלשהי, אינו מהווה תחליף לשיקול דעתו הפרטני של כל אדם בהתחשב בסיכויים ובסיכונים הטמונים בכל השקעה ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. המידע לעיל אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ והדרכה מקצועיים על ידי מי שמוסמך לתיתם. כמו כן, על כל לקוח לפנות לקבלת ייעוץ והדרכה בקשר עם השקעתו הפוטנציאלית, לרבות ייעוץ מס המתחשב בנתוניו ומצבו המיסויי. אין לראות במידע האמור כעובדתי או כמידע שלם וממצה ואין לקבל החלטות השקעה כלשהן בהסתמך עליו בלבד. קבוצת IBI בית השקעות בע"מ לא תהיה אחראית כלפי כל אדם או תאגיד לכל נזק שעלול להיגרם לו כתוצאה משימוש בפרסום זה או הסתמכות עליו. אין באינפורמציה הניתנת לעיל משום הבטחת תשואה כלשהי. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל. IBI אמבן – ניהול השקעות בע"מ עוסקת בניהול תיקי השקעות ושיווק השקעות בלבד ואינה עוסקת בייעוץ.

דברו איתנוהשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו ל- 6212*