IBIמגזין

5 דברים מציקים במערכת המסחר שלך ואיך אפשר לפתור את הבעיה?

יש סוחרים רבים שיעידו שמסחר בשוק ההון מלווה מטבעו בריגוש, מתח ולעיתים גם עצבים, אבל אלו לא בהכרח משתווים לרגעי התסכול כשמערכת המסחר נתקעת או שנוצר קושי בנגישות למידע מהותי וחשוב. החלק המעודד בסיפור הוא שלכל אוסף האלמנטים המציקים קיים פתרון פשוט שיכול לעשות הבדל עצום. הנה 5 דברים שהייתם שמחים לפתור במערכת המסחר המיושנת שלכם - ואיך לעשות זאת

כתבה על מסחר 3543636
עמית גוריון
סמנכ"ל מסחר עצמאי IBI TRADE
להמשך קריאה
8 דצמבר 2021 ב-10:07

שידור הוראות וביקור תדיר במערכת המסחר הם לא משהו חריג בעידן של קידמה טכנולוגית, אבל מסתבר שזו עדיין סוגיה מטרידה שסוחרים עצמאיים נאלצים להתמודד עמה בגלל פלטפורמות מסחר הנשענות על טכנולוגיה ותשתית מיושנת. אנחנו וודאי לא מתכוונים להתראות על שם משתמש או סיסמא שגויים וגם לא נהיה קטנוניים במקרים נדירים שאותם אפשר לייחס לאדון מרפי אבל ברגע שמקרים מסוימים גורעים מחוויית השימוש, מייצרים לסוחר נחיתות ומצמצמים את יכולותיו, חשוב לתת לזה מענה. קחו נשימה, הנה הם לפניכם.

לפתיחת חשבון בהליך דיגיטלי פשוט ומהיר, לחצו כאן

 

כמתבקש, נתחיל באלמנט שאמנם עדיין לא נוגע במערכת המסחר אך עשוי לפגוש אתכם ברגע שהחלטתם שהגיע הזמן לטבול במימיו החמימים של שוק ההון ולהתחיל לסחור בעצמכם. השלב הזה ידרוש מכם פתיחת חשבון, ממש רגע לפני שיוצאים לדרך. אלא שאז אתם עשויים לגלות שמישהו נועץ לכם סיכה בבלון, ואם חשבתם שאוטוטו אתם כבר משייטים במערכת המסחר ומתחילים לחוש את הריגוש, התהליך מתברר כמייגע ומסורבל.

אתם נדרשים לאתר מסמכים, להדפיס ואז למלא אותם, לצלם, לשלוח במייל או חלילה בפקס ואז גם לנהל שיחות מעייפות עם נציגי המכירות כדי לוודא שאלו נקלטו בהצלחה. בקיצור, ממש לא הנחיתה הרכה שדמיינתם.

השתהות בקבלת מידע וציטוטים

דמיינו או שחזרו, למי מכם שמשתמש במערכת מסחר מיושנת, את רגע הכניסה למערכת ולפתע אתם רואים זינוק "לא מוסבר" במניה. אתם מחפשים בבהילות את הטריגר מאחורי הקפיצה, מנסים להבין מה פספסתם והאם יש כאן הזדמנות מעניינת להשקעה. רגע לפני שאתם מתייאשים, צץ הפתרון לחידה ונחשפתם למידע המסביר את העלייה במניה.

סביר להניח שבאותם רגעי השתהות איבדתם את המומנטום, והעיכוב נטל מכם למעשה את האפשרות לנצל את הזדמנות ההשקעה. לחילופין, במקרה הפחות נעים, תרחיש כזה עלול למנוע את היכולת לקטוע הפסד במניה שאתם מחזיקים בה, כל עוד אין ברשותכם את המידע הנחוץ באשר לסיבה. עכשיו תדמיינו איך יכולתם לפעול אם כל פיסת מידע רלוונטית הייתה מוצגת בפניכם בזמן אמת במסגרת מערכת המסחר עצמה.

תקלות טכניות חוזרות ונשנות

בשנת 2015, בעיצומו של יום המסחר, התחוללה בבורסה של ניו-יורק סערה כאשר תקלה פתאומית וחריגה גרמה לניתוק זמני של מערכות המידע ולמצג נתונים שגוי של עסקאות ושערים. לאחר שהמסחר הופסק לכ-4 שעות, התברר כי מקור התקלה היה בתשתית המערכת שדרשה עדכון תוכנה, אלא שזו כמובן לא מנעה את הפאניקה שאחזה אצל סוחרים שראו איך התיק "קורס" ברגע אחד. אז איך הסיפור הזה קשור לענייננו?

לא מעט מפלטפורמות המסחר הקיימות בשוק נחשבות למיושנות ומעוכבות טכנולוגית, ואם מערכות הבורסה מהגדולות בעולם הושפעה מכך, אתם וודאי מבינים את הפוטנציאל ביחס לפלטפורמות המסחר הפרטיות. המשמעות הינה שבהעדר שיפורים טכנולוגיים ועדכוני תוכנה, המערכות נוטות לתדירות גבוהה יחסית של תקלות כאלה ואחרות (עיכוב בקבלת מידע, השתהות בשידור הוראות, קיפאון בספר הפקודות ועוד). עבור הסוחרים מדובר כמובן ברגעים מציקים, יש שהיו מגדירים את זה באופן קצת פחות מנומס.

המניה מסקרנת, אבל מה עושים מכאן?

בשוק ההון צצות כל הזמן חדשות, סקירות והתייחסויות למניות מעניינות יותר או פחות, והמשקיעים בדרך-כלל מגיבים לכך אינטואיטיבית בחיפוש אחר מידע מהימן נוסף שיספק אינדיקציה האם ניצבת כאן הזדמנות השקעה. עניין זה דורש להקדיש לא מעט זמן באיתור מקורות המידע, חיפוש אחר דיווחי החברה האחרונים, נתונים פיננסיים, דוחות כספיים והרשימה עוד ארוכה.

כאשר אין ריכוז מידע חדשותי ופיננסי עדכני בתוך מערכת המסחר, זה כמובן לא נוח ומציק מאוד, אבל מעבר מכך, עשוי לגרור משקיעים שאינם מיומנים מספיק להיחשף לאינפורמציה ישנה, שגויה או מעוותת, אז גם איכות ההשקעה יכולה להיות בהתאם.

החמצת העיתוי

מי שסוחר באמצעות מערכת מיושנת המאפשרת ביצוע פקודות מסחר בסיסיות בלבד, יודע שמעקב תדיר אחר התנהגות מניה עשוי להיות מייאש ומתיש כאשר ממתינים בדריכות שזו תגיע לשער המיועד. עניין זה שואב כמובן לא מעט זמן. אלא שלעיתים ההמתנה עשויה להתברר כחסרת תועלת אם מדובר במעקב ארוך, לעיתים ימים, אז אפשר בקלות לפספס את תזמון שידור הפקודה. אין מה להרחיב, מציק זו ההגדרה המדויקת.

הפתרון פשוט מכפי שחשבתם

ומכאן לחלק המעודד בסיפור. החדשנות הטכנולוגית, תהליכים דיגיטליים ופיתוחים פורצי דרך נותנים מענה מקיף לכל הבעיות, החוסרים והתקלות המנויים לעיל והמאפיינים את מערכות המסחר המיושנות. ומה עליכם לעשות? רק להחליט שאתם פשוט לא מתפשרים על פחות ממושלם.

באחרונה השקנו ב- IBI בית השקעות את אפליקציית המסחר החדשנית IBI SMART, המביאה עמה בשורה לסוחרים העצמאיים בישראל והופכת את כל האמור לפתיר. כך למשל, הליך פתיחת החשבון מתבצע באופן דיגיטלי באפליקציה עצמה ובאמצעות כמה שלבים פשוטים ומהירים. הסוחרים נהנים מקבלת מידע וציטוטים בזמן אמת, במקביל למאגר פיננסי וחדשותי עצום, פרי שיתוף פעולה עם TipRanks ו-HoopsAI העולמיות.

עוד מציעה האפליקציה פקודות מסחר מתקדמות, קבלת שירות אישי מנציגי השירות (לאורך כל שעות המסחר בישראל וארה"ב), בקשת אשראי ומינוף בהליך דיגיטלי קל ומהיר, בניית רשימות מעקב אישיות והיריעה קצרה מלהכיל את שלל הפונקציות, הפיצ'רים והשירותים הממתינים לכם באפליקציה.

ורגע, גם בעניין הטכני ישנה בשורה. צוות מתכנתים אין-האוס של IBI בית השקעות אחראים על פיתוח ותפעול האפליקציה, כך שקיימת גמישות עצומה בפתרון תקלות, מענה לבקשות מצד הלקוחות, הטמעת פי'צרים חדשים ועדכון גרסאות בהתאם לצורך. וכמובן, כחברי בורסה מהוותיקים בשוק, IBI בית השקעות מציע עמלות מסחר נמוכות, המגלמות פערים של עשרות ומאות אחוזים ביחס לאלה הנגבות בבנקים. אמרנו שהפתרון פשוט מכפי שחשבתם.

רוצים ליהנות מחווית מסחר פשוטה ונוחה? לחצו להורדת אפליקצית IBI SMART

האמור לעיל אינו מהווה יעוץ/שיווק השקעות ו/או תחליף לשיווק השקעות ו/או ייעוץ מס המתחשב בנתונים והצרכים המיוחדים של כל אדם ו/או הצעה לרכישת ניירות ערך. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין לראות באמור לעיל התחייבות IBI להשגת תשואה כלשהי. ההצטרפות ל-IBI SMART ו/או ל-IBI TRADE  כפופה לתנאי החברה.  

דברו איתנוהשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו ל- 6212*

    השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו ל- 6212*

      דברו איתנו

      השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו ל-03-5193444