ניהול תיקי השקעות%d7%9e%d7%a0%d7%99%d7%91%d7%99%d7%9d

אורן לוי, מנהל תחום שיווק תיקי השקעות ב-IBI

בין אם אתם מאמינים בתאוריית בריאת העולם או בכך שלאדם ולקוף היה אב קדמון משותף, תהליכים אבולוציוניים הם תופעה שמתרחשת בתחומים רבים בחיים שלנו.

למשל, איך נראה בעבר המכשיר בו קראתם כתבה כמו זו? אולי זה בכלל לא היה מכשיר אלא עלון חודשי מודפס בצבעים גרועים...

גם תחום ניהול תיקי השקעות עבר תהליך אבולוציוני.

בעבר: השיח בנושא תיק השקעות התמקד בעיקר בשיעור המניות. תיק השקעות "קלאסי" נבנה כך ששליש ממנו הושקעו במניות, רובן המוחלט בבורסה בתל אביב, שליש נוסף הושקעו באגרות חוב לטווחי זמן שונים, שוב, בארץ, והשליש הנותר היה בנזילות ותחליפיה. אם חפצתם בתיק מסוכן - פחות או יותר - המחוג היה זז קודם כל בחלק של המניות ומזיז, בהתאם, את שאר המחוגים.

האבולוציה: תיקי ההשקעות הפכו לאורך השנים למפוזרים יותר, תוך שימוש במכשירי השקעה שונים שהתפתחו וגם באמצעות יציאה מישראל והשקעה במדינות אחרות. המשמעות היא הקטנת הסיכון.

היום: תיק ההשקעות ה"קלאסי" עדיין חי ובועט, אבל, לפחות ב-IBI, הוא יכול לכלול רבדים נוספים, שונים במהותם, עם מטרות שונות, לטווחי זמן שונים.

כלומר, לא חייב להיות לכם רק תיק אחד שמנסה לענות על כל הצרכים שלכם. אפשר לבנות תיק עוגן בסיכון נמוך (עם מעט מניות) ולצידו תיקים בהיקף קטן יותר שמדיניות ההשקעה בהם שונה. והם ממוקדי מטרה.

נצייר את זה לרגע בראש: דמיינו חללית אם ולוויינים. חללית האם היא העוגן - תיק ההשקעות "הקלאסי". סביבה חגים הלוויינים - תיקי השקעות יחודיים. מיד נסביר עליהם.

מה משיג שילוב כזה בין תיקים שונים?

ראשית, קל יותר להשיא תשואה מכיוון שחלק מהתיק מוטה תשואה ומושקע באפיקים מתאימים לכך.

בנוסף, אפשר לבנות כך לוגיקה ברורה של ההשקעה, יחד עם מועד משיכה צפוי וידוע לכל תיק.

למה זה טוב?

מניסיוננו, ללקוחות רבים זה מרגיש הרבה יותר נכון, כי חלק מהכסף נמצא בסיכון נמוך וחלקו בסיכון גבוה יותר. חלוקה כזו מסייעת לכך שהלקוח פחות רגיש לתנודות המאפיינות את שוקי ההון.

בנוסף, השילוב בין מספר סוגי תיקים מאפשר בניית תוכנית פיננסית כוללת עבור הלקוח.

אילו תיקים יחודיים קיימים ולמי הם מתאימים?


תיק השקעות IBI Dividend

המטרה: ליהנות מתזרים שוטף מניירות ערך, לצורך השגת תשואה עודפת לאורך זמן. התזרים מוערך מראש ברמת ודאות גבוהה.

למי זה מתאים? תיק השקעות מניב - IBI Dividend מאפשר חלופה מפוזרת ונזילה להשקעה בנכס ריאלי כמו דירה. כאן אין מס רכישה או שבח או דירה שלישית, מתווכים, שוכרים, בעיות וכאבי ראש... אפשר למשוך מהתיק סכומים קבועים בלי צורך לממש את הנכסים.

איך זה קורה? תיק ההשקעות יעמוד לצד תיק סולידי יציב, כפי שהסברנו בהתחלה. התיק מתמקד בחברות הפועלות בתחומים המניבים תזרים גבוה, למשל באמצעות חלוקת דיבידנדים (חלוקת רווחים). עד 30% מהתיק יושקעו במניות והיתר באגרות חוב קונצרניות לתקופה בינונית-ארוכה. לא מדובר באגרות חוב דפנסיביות אלא כאלה שיכולות להשיא תשואה משמעותית.


תיק IBI Leaders - דברו איתו בדולרים

המטרה: להשיג יותר מהיתרות הדולריות שלכם, בעזרת נגישות למוצרי השקעה אותם לא תוכלו לרכוש באופן עצמאי.

למי זה מתאים? לבעלי יתרה דולרית ולמי שרוצה פיזור בינלאומי וחשיפה מטבעית.

איך זה קורה? תיק השקעות בחו"ל הוא 100% דולרי. הוא כולל קרנות איכותיות של חברות ניהול ההשקעות הגדולות בעולם, למשל Vanguard ,UBS ,Goldman Sachs ועוד. כלקוחות IBI, תיהנו מעלויות ניהול נמוכות באופן משמעותי ביחס למקובל בניהול תיק בחו"ל. ככל שעלויות הניהול נמוכות יותר, כך נשאר לכם יותר כסף.

ואולי לא פחות חשוב או בטח הכי נוח, גם אם יש לכם חשבון בבנק זר, התיק שלכם ינוהל כאן בישראל. איש הקשר שלכם נמצא ב-IBI בתל אביב, מדבר עברית ועובד בשעות הפעילות שכולנו רגילים אליהן.


תיק IBI Smart - להיצמד זה לא מילה גסה

המטרה: ליהנות בכל מצב מתשואת המדדים תוך שמירה על רמת נזילות גבוהה.

למי זה מתאים? תיק IBI Smart בטא מנוהל מתאים למי שרוצה לשלב רכיב נזיל מאוד עם שליטה ברמת הסיכון הכוללת, לצד תיק השקעות המתאים לתקופה ארוכה יותר, למשל תיק השקעות מניב שהזכרנו קודם.

איך זה קורה? תיק ההשקעות מורכב מקרנות מחקות מדד (פאסיביות) העוקבות אחר מדדי השוק המסורתיים, אך בניהול אקטיבי של מנהל השקעות, כלומר, תוך התחשבות בפרמטרים כמו אינפלציה, מצב השוק, סטיית תקן, מכפילים, תשואות ועוד מלים קשות. בחירת המדדים ובניית התיק נשענות על החלטות מחלקת המחקר של IBI.

ולפני סיום, מעט אותיות קטנות: המבנים המשלבים בין תיק השקעות בסיסי לתיק יחודי יכולים להתאים לתיק בהיקף של למעלה מ-1 מיליון ש"ח.

יש לנו ב-IBI עוד מוצרים יחודיים רבים, והיופי שבדבר הוא שניתן ליצור עבורכם/ן באופן אינדיבידואלי קומבינציה אישית, המתאימה לכם/ן. אבל, כדי לעשות זאת נדרשת פגישה עמכם/ן, בה נכיר את המטרות הפיננסיות שלכם/ן ואת תיק הנכסים הכולל שלכם/ן.

חשוב! כתבה זו אינה ולא יכולה להוות המלצה כיצד לנהל את תיק ההשקעות שלכם/ן.

לסיום, אנו מזמינים אתכם/ן להיפגש ולשמוע יותר על תיקי ההשקעות המגוונים שאנו מציעים. לא תהיו הראשונים וגם לא השניים לבחור בהם...


אורן-לוי

oren@ibi.co.il

לפרטים נוספים וקבלת הצעה, מלא/י פרטיך ונחזור אליך בהקדם.
שתפו עם חברים :