יולי 2017

 

רצינו להציג קרן השקעות חדשה שהשקנו כאן ב-IBI, המתמחה בהלוואות קצרות מועד בשוק הנדל”ן האמריקאי.

משהו חשוב לפני שמתחילים: קרן ההשקעה מתאימה רק ללקוחות כשירים, לפי הגדרת רשות ניירות ערך. אבל גם אם אתם לא כאלה, נראה לנו שכל מה שכתוב כאן זה די מעניין, ובכל מקרה, יש ב-IBI עד המון מוצרים פיננסיים שמתאימים לכל כיס ולכל העדפה.

<span class="show-ltr">Table of Content: Simply click on the desired link</span> <span class="show-rtl">תוכן עניינים; ניתן להקליק על הקישור הרלוונטי</span>

 קרן IBI SBL – להשקיע בהלוואות גישור בריבית גבוהה בתחום הנדל”ן בארה”ב

הקרן החדשה מנוהלת על ידי רו”ח אמיר גולן. הוא מנהל גם את קרן CCF המצליחה והותיקה יותר ב-IBI בית השקעות, המתמחה בהלוואות “עמית לעמית” בארה”ב.

גם הקרן החדשה משקיעה בהלוואות, אבל הפעם אלה הלוואות גישור קצרות טווח אותן לוקחים אנשים שרוצים להשביח נכסים באמצעות שיפוצם. ההלוואות מגובות בנכסי הנדל”ן.

איפה הבנק בכל הסיפור הזה? זו שאלה טובה. מסתבר שבנקים בארה”ב לא ממש רוצים להתעסק בתחום הזה כי הם צריכים להשקיע זמן רב בתהליך הבדיקה לפני מתן אשראי. כל זה יוצר מחנק בתחום אשראי לשיפוץ, שיוצר ביקוש בהיקף מוערך של 50 מיליארד דולר בשנה רק בארה”ב. אז מה עושים כשאין בנק? הלווים פונים לאפיקי מימון אחרים ומוכנים לשלם ריבית גבוהה.

מה עושה הקרן?

מזהה הזדמנויות ומשקיעה בחוב מסוג זה, כשיש מאחוריו בטוחה נדל”נית. הלווים הם משקיעים פרטיים או יזמים קטנים העוסקים בשיפוץ בתים ומכירתם ברווח.

איפה הייחוד ולמה זה מעניין?

הקרן תשקיע במאות הלוואות המגובות בנכסים הפרושים בכל רחבי ארה”ב, כלומר הפיזור בה רחב. הקרן בוחנת כל עסקה בשקלול של מעל 30 פרמטרים כדי להעריך את מידת הסיכון, שממנה נגזרת הריבית ללווה. הפרמטרים האלה כוללים למשל את הניסיון של הלווה, מספק העסקאות שבוצעו באזור לאחרונה, שיעור אבטלה ופשע בשכונה ועוד ועוד. הכל כדי להעריך כמה שיותר טוב ומדויק לדעתנו את רמת הסיכון, וממנה לגזור את שיעור הריבית.

אז נסכם במספר מלים את תחום קרנות ההשקעה האלטרנטיביות ב-IBI, המיועדות ללקוחות כשירים. יש שלוש קרנות המתמחות בתחומים שונים ומייצרות עבורכם פיזור רחב:

IBI CCF – המשקיעה בהלוואות “עמית לעמית” (P2P).

ComRit – המשקיעה בקרנות ריט בארה”ב.

וכעת, SBL בתחום הצומח של הלוואות בתחום הנדל”ן בארה”ב.

אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה.

 

לירן רבר

מנהל שיווק, חטיבת השקעות אלטרנטיביות

liran_r@ibi.co.il

*השירותים המוזכרים בכתבה ניתנים ללקוחות כשירים בלבד, אבל גם אם אתם לא כאלה, נוכל להתאים עבורכם מכשירים פיננסיים מגוונים ומתקדמים, לכל צורך, טווח זמן ורמת סיכון.

לירן רבר

לירן רבר

מנהל השקעות ב-IBI ניהול תיקים

שתפו: Share: