תיק-בטא-מנוהל

השקעה באמצעות קרנות מחקות-מדד הפכה בשנים האחרונות לרכיב משמעותי בתיקי השקעות. עלויות מופחתות, יתרונות מס, פיזור רחב, נזילות ושקיפות – כל אלה הפכו את הקרנות המחקות לאחד ממכשירי ההשקעה הכדאיים בשוק.

מעתה, אפשר ליהנות גם מיתרונות אלו וגם מיתרונותיו של תיק השקעות מנוהל. מנהלי ההשקעות ומחלקת המחקר ב-IBI יצרו את תיק IBI Smart – תיק השקעות הבנוי מקרנות מחקות מדד ועוקב אחר “תיק השוק” באופן יעיל, חסכוני ומקצועי, תוך התאמה למצב השווקים ולרמת הסיכון הנכונה עבורך.

<span class="show-ltr">Table of Content: Simply click on the desired link</span> <span class="show-rtl">תוכן עניינים; ניתן להקליק על הקישור הרלוונטי</span>

מה ההבדל בין תיק IBI Smart להשקעה פאסיבית?

תיק ההשקעות משלב בין שני עולמות השקעה – אקטיבי ופאסיבי. תיק ההשקעות מורכב מקרנות מחקות-מדד (פאסיביות) העוקבות אחר מדדי שוק שונים, אך הוא מנוהל באופן אקטיבי, תוך התחשבות בפרמטרים כמו אינפלציה, מצב השוק, סטיית תקן, מכפילים, תשואות ועוד. בחירת המדדים ובניית התיק נשענות על החלטות מחלקת המחקר של IBI.

היתרונות של תיק IBI Smart

פיזור. פיזור גיאוגרפי וסקטוריאלי רחב, ללא חשיפה לנייר ערך בודד.

נזילות. אפשרות למימוש מיידי, ללא תלות בהיקף הסחירות השוק.

מס. הרווחים הנצברים מאג”ח ומניות חוזרים ומושקעים מחדש. המס משולם בסוף התקופה.

עלות. מכשיר השקעה חכם, שקוף, עם עלויות נמוכות.

גמישות. שינוי פשוט ומהיר של תמהיל ההשקעות.


מהן קרנות מחקות-מדד?

קרן מחקה-מדד היא מכשיר נוח, יעיל וזול להשקעה בשוק ההון. קרנות מחקות עוקבות אחרי ביצועיהם של מדדים שונים. למשל, קרן מחקה העוקבת אחרי ביצועיו של מדד ת”א 35, תכלול את 25 החברות הגדולות ביותר (במונחי שווי שוק) הנסחרות בבורסה בתל אביב, לפי משקלם במדד. קרן מחקה העוקבת אחרי מדד תל בונד 60 תכלול 60 אגרות חוב קונצרניות הנסחרות בבורסת ת”א.
לקרנות מחקות יש חמישה יתרונות:

פיזור

דמי ניהול נמוכים

נזילות

מחיר הוגן של הנכסים בקרן (על בסיס הערך הנכסי הנקי)

יתרון מיסוי, כי הדיבידנדים המתקבלים מושקעים בחזרה בקרן ולכן אין מס על המשקיע בעת חלוקת דיבידנד. (עם זאת, כמובן שקיים מס רווחי הון על הרווחים, כמו במכשירי השקעה אחרים).


נבות-גסול

נבות גסול

מנהל השקעות, תיק IBI Smart

שתפו: Share: