תיקון 190

יולי 2017

אורן לוי, מנהל תחום מכירות תיקי השקעות

אוקי, הכתבה הזו היא לא על תיקון 190 אבל חייבים הקדמה קצרה:

אם אנחנו צריכים לבחור את הנושא שעניין אתכם ואתכן הכי הרבה בשנתיים האחרונות, זה יהיה ללא ספק "תיקון 190". למעלה מ-100 אלף קראו את מה שכתבנו כאן במגזין על אפיק החיסכון האולטימטיבי לאנשים בגיל פרישה.

התיקון הזה (בפקודת מס הכנסה) התפרסם אמנם כבר ב-2012 אבל התחיל לעשות רעש במערכת רק בשלוש השנים האחרונות. למעשה, הוא החייה מחדש את עולם קופות הגמל: עד היום הופקדו בקופות גמל במסגרת תיקון 190 10 מיליארד שקל!

רגע, רוצים רענון? קראו כאן על תיקון 190.

לתיקון 190 יתרונות רבים, ביניהם דחיית תשלומי מס שוטפים ותשלום מס מופחת בעת משיכת הכסף. לאלו מצטרפים גם עלויות ניהול נמוכות יחסית, המאפיינות את עולם הגמל.

אז נכון, זה מתאים לאנשים רבים, וזה מצוין, אבל רצינו להציע כאן אפשרות נוספת, שאנחנו קוראים לה "תיקון 190 למתקדמים".

למה הכוונה? לקחת את הכסף שיש בידכם ועדיין להפקיד אותו בקופת גמל, אבל, ופה נמצא ההבדל, לתת למנהל השקעות אישי שינהל עבורכם את הכסף, תוך מבט הוליסטי על כל הנכסים שנמצאים ברשותכם.

מה שאנחנו מדברים עליו נקרא  IRA מנוהל (Individual Retirement Account). כן, בתחום הפיננסי יש נטייה להמציא שמות קשים ולא ממש סקסיים.

IRA מנוהל - שם מפוצץ לדבר פשוט

IRA מנוהל זה בעצם קופת גמל בניהול אישי. לתוך הניהול האישי אנחנו כאן ב-IBI יוצקים את הניסיון שלנו בניהול השקעות וחסכון פנסיוני, היכולות ואת המוצרים הפיננסיים החדשניים שפיתחנו.

זה מה שמבדיל בין קופת גמל רגילה שמנוהלת אותו הדבר עבור כולם לבין ניהול השקעות שמותאם עבורכם באופן אישי.

יכול להיות שאתם שואלים למה בכלל צריך להתאים לכם באופן אישי את ניהול ההשקעות? התשובה היא שאנחנו מעדיפים להסתכל על הנכסים שלכם באופן הוליסטי, כלומר במבט על, על כל הנכסים שלכם – אם זה תיקי השקעות, מזומן, נדל"ן, תיק פנסיוני ועוד.

מבט כזה, על כל עוגת הנכסים, מאפשר בניית "מתכון", שגם מנצל באופן אופטימלי את היתרונות שיש למוצרים שונים וגם מאפשר פיזור של הכסף באפיקים שונים, כדי להשיא תשואה.

שוב, זה לא שקופת גמל במסלול כללי אינה טובה. להיפך: מסלולי ההשקעה הכלליים בקופות הגמל מניבים כבר עשורים שלמים תשואות מכובדות. אבל, IRA מנוהל מאפשר לדייק, ולייצר התאמה אישית דרך קופת גמל בניהול אישי וגם ליהנות בדרך מיתרונות המס להם אתם זכאים.

בעבודה השוטפת שלי, אני פוגש המון אנשים ונתקל די הרבה בלקוחות שמחפשים את היתרון באריזה הייחודית של קופת גמל תחת תיקון 190 אבל גם את הניהול האישי שמותאם לצרכיהם. ויש גם את אלה שרוצים תיק השקעות מנוהל אבל מתאימים לתיקון 190 שחבל לא ליהנות מההטבות שלו.

מה אנחנו מציעים?

אז בואו נדבר תכלס: מה IBI מציעה לכם תחת קופת גמל המנוהלת באופן אישי על יד מנהל/ת השקעות?

קודם כל, כאמור, אתם נהנים מכל היתרונות של חיסכון בקופת גמל, למשל, הטבות מס. על הרובד הבסיסי הזה אנחנו מוסיפים ניהול השקעות מקצועי ואישי, ממש בנייה של תיק השקעות אישי עבורכם.

חשוב! כל הזכויות שלכם בקופת הגמל או בקרן ההשתלמות נשארות.

מה זה ניהול השקעות אישי? למשל, מוצרים פיננסיים שפיתחנו כאן בשנים האחרונות, ביניהם תיק השקעות מניב או תיק דולרי המנוהל בחו"ל. כן כן, אפשר להפקיד מט"ח/דולרים ולנהל תיק השקעות חו"ל גם במבנה הזה.

הנה עוד זווית על העניין הזה: גם מנהלי תיקי השקעות אוהבים מאוד את האריזה המתוחכמת הזו, של ניהול תיק תחת קופת גמל.

זה מאפשר להם גמישות גדולה מאוד בניהול ההשקעות ופחות דילמות הקשורות במס.

למה? כי המנגנון של קופת גמל כולל דחיית מס אינהרנטית ותשלום שלו רק בסוף התקופה - במשיכה. זה הופך אתכם ואת מנהל ההשקעות שלכם ל"ברוטואיסטים" במקום "נטואיסטים".

הנה דוגמא: בגלל שתשלום המס הוא רק בסוף התקופה, אפשר "לתבל" את ההשקעות בכאלו שהן עתירות מס, למשל מניות המחלקות דיבידנד. בתיק השקעות "רגיל", ברגע שאנחנו מקבלים דיבידנד, נשלם מיד מס בגובה 25%. אבל, בקופת גמל המס משולם רק בסוף התקופה והדחייה הזו משמעותית ומאפשרת ליהנות מהדיבידנד יותר. אותו דבר גם במקרה של "קופונים" מאיגרות חוב (בעצם, תשלום ריבית רבעוני או תקופתי אחר של איגרת החוב).

אז לסיכום

אתם בגיל פרישה ויש לכם הון משמעותי? תיקון 190 הוא אפיק חסכון אופטימלי עבורכם, ואנחנו מציעים כאן אפילו שדרוג נוסף: ניהול אישי ומתקדם של הכסף שלכם באמצעות מנהל השקעות כלומר IRA מנוהל תחת המעטפת של תיקון 190.

ואם נותרתם עם שאלות (הגיוני מאוד...זה נושא מורכב), צרו קשר. אפשר להיפגש ולהסתכל יחד האם הכיוון מתאים ומה נכון עבורכם.

אורן לוי, מנהל תחום מכירות תיקי השקעות

oren@ibi.co.il

אורן-לוי

שתפו עם חברים :
הוסף תגובה חדשה תגובות

רוצה להגיב או לשאול אותנו משהו?

האימייל לא יוצג באתר.