שאלות-ותשובות-על-קופות-גמל-וקרנות-השתלמות

חשבון ניירות ערך המנוהל על ידי מנהל/ת השקעות. הכסף בתיק ההשקעות נותר בחשבון הבנק והלקוח/ה מעניק/ה למנהל/ת תיק ההשקעות ייפוי כח לקניה ומכירה של ניירות ערך מסוגים שונים, בהם מניות, אגרות חוב, קרנות נאמנות וכו'. מנהל תיק ההשקעות הינו בעל רישיון לניהול תיקים מטעם רשות ניירות ערך וגם החברה בה מנוהל התיק צריכה להיות בעלת רישיון לניהול תיקים.

תיק ההשקעות מנוהל בחשבון הבנק שלך. מנהל/ת ההשקעות מקבל/ת יפוי כוח אך ורק לקניה ומכירה של ניירות ערך בחשבונך. 

קיימים מספר הבדלים מהותיים. ראשית, טווח הפעולה של מנהל השקעות מקצועי רחב בהרבה משל יועץ השקעות בבנק. מנהל השקעות מקבל ייפוי כוח לפעול בחשבונך (בקניה ורכישת ניירות ערך בלבד) ומגיב בזמן אמת למצבים משתנים בשווקים, זאת לעומת יועץ השקעות שבסמכותו אך ורק ליעץ לגבי כדאיות השקעה.
קיימים הבדלים מהותיים גם בקבלת החלטות ופעילות שוטפת בתיק ההשקעות: יועץ ההשקעות מעניק שירות לכ- 350 לקוחות בממוצע ועוסק בפעילויות נוספות בסניף. מנהל השקעות לוקח חלק באופן קבוע בועדת השקעות שבועית, נהנה משירותיה של מחלקת אנליזה, פועל בטווח זמן הקצר ביותר באמצעות יפוי כוח ומעניק שירות אישי למספר קטן בהרבה של לקוחות.
גם בתחום העמלות קיים הבדל משמעותי. בבנק, לקוח משלם לרוב עבור קניה ומכירה של ניירות ערך בנוסף לדמי משמרת. לקוח IBI נהנה נהנה מהסכם עמלות מופחת של IBI עם כל הבנקים, החוסך כסף בפעילות השוטפת של התיק.

צוות מנהלי/ות ההשקעות ב- IBI הוא אחד מגורמי המפתח להצלחת החברה מאז הקמתה ב- 1971. כל מנהלי/ות ההשקעות הינם/ן בעלי/ות רישיון לניהול תיקים מטעם רשות ניירות ערך וגם החברה הינה בעלת רישיון לניהול תיקים. בראש מערך ניהול ההשקעות עומד מנהל ההשקעות ראשי, מר רוני פילו, בעל ניסיון של למעלה מ- 20 שנה בשוק ההון.

IBI ניהול תיקי השקעות שמה דגש על היכרות מעמיקה עם הלקוחות ומציאת מכשירים פיננסיים המתאימים להם. האדם שיהיה איתך בקשר שוטף לכל אורך הדרך, מחתימת ההסכם, הוא מנהל/ת ההשקעות האישי/ת שלך. 

אסטרטגיית ההשקעה נקבעת בועדת השקעות מרכזית המתכנסת אחת לשבוע, בה חברים כל מנהלי ההשקעות בחברה, ומנוהלת על ידי מנהל ההשקעות הראשי. הועדה דנה באירועים הרלוונטיים לשוק ההון והשפעתם הצפויה על אפיקי ההשקעה השונים: מניות בארץ ובחו"ל, אג"ח ממשלתי, אג"ח חברות ועוד.
הועדה מתייחסת גם לנתוני מאקרו שונים, בישראל ובחו"ל: שיעור הריבית הנוכחית והצפויה בארץ ובעולם, גירעונות, אינפלציה, צמיחה, נתונים ותחזיות נוספים. על בסיס הניתוחים וההערכות של הועדה, נקבעת תוכנית הפעולה באפיקי ההשקעה השונים, עם התייחסות עד לרמת המניה או האג"ח הבודד.

כן. מדיניות ההשקעה בתיק ניתנת לשינוי בכל עת, באמצעות פניה למנהל/ת ההשקעות האישי/ת שלך.

דמי הניהול נקבעים על פי היקף תיק ההשקעות ואופיו. במועד חתימת הסכם ניהול תיק ההשקעות יסוכם גם גובה דמי הניהול.
בחלק מתיקי ההשקעות קיימות קרנות נאמנות של IBI ובמקרים אלה אין גביה של כפל דמי ניהול. התשלום הוא רק דמי ניהול הנגבים על ידי קרן הנאמנות, על פי התשקיף שלה.

תיק ההשקעות שלך נזיל וניתן למשוך ממנו כסף בכל עת. גם הפקדת כסף לתיק ההשקעות אפשרית בכל עת.

באפשרותך לצפות במצב תיק ההשקעות באמצעות כניסה לחשבון הבנק שלך וגם באמצעות כניסה לאזור האישי שלך באתר IBI.

אנו מנהלים תיק השקעות החל מסכום של 350 אלף ש"ח ותיק השקעות בחו"ל החל מסכום של 250 אלף דולר.

שתפו עם חברים :