שאלות-ותשובות

 

ניתן לשלוח בקשות הפקדה ו/או משיכה, באמצעות הממשק הדיגיטלי ומכל מכשיר.

לשם כניסה לממשק הדיגיטלי, יש >> ללחוץ כאן <<

שתפו: Share:

IBI TRADE היא מובילת שוק בתחום המסחר העצמאי. IBI מספקת בטחון מלא לכסף שלך, תוך מתן שירותי מסחר מקצועיים בכל שעות המסחר בארץ ובחו"ל (08:45-23:00). IBI מציעה מערכות מסחר שונות המותאמות לצרכי הלקוח/ה, עמלות מסחר אטרקטיביות ואפשרויות מסחר רבות ומגוונות בשלל מכשירים פיננסיים במרבית השווקים בעולם. אנו פועלים ליצירת ערך מוסף ללקוח/ה באמצעות מפגשים והדרכות, סקירות שוק וקורסים מסובסדים בנושאים שונים.

IBI הינה חברת הבורסה לניירות ערך בת"א וכפופה לפיקוח והנחיות רשות ניירות ערך.  הכסף המופקד ב- IBI מופקד בבנקים המובילים בישראל, בחשבון נאמנות ללקוחות, בנפרד לחלוטין מכספה של החברה. ניירות ערך ישראליים מוחזקים בבורסה לניירות ערך ונייירות ערך זרים מוחזקים באחד מהמשמורנים (קאסטודיאן) הגדולים בעולם.

ניתן לשלוח בקשות הפקדה ו/או משיכה, באמצעות הממשק הדיגיטלי ומכל מכשיר.
לכניסה לממשק הדיגיטלי, לחץ/י >> כאן

הפקדות. הפקדת כספים בשקלים או במט"ח לחשבון הלקוח ב-IBI מתבצעת לחשבון ע"ש אי.בי.אי (בנאמנות לקוחות): בנק הפועלים (12) סניף 600 מספר חשבון 118470. לאחר ביצוע ההפקדה יש להעביר אסמכתא לפקס 03-5190329 או לשלוח במייל ל- ibitrade@ibi.co.il. זיכוי הכספים אורך לרוב יום עסקים אחד. העברת מניות ישראליות אל החשבון ב- IBI מתבצעת למסלקת הבורסה 2303 ע"ש אי.בי.אי, לטובת חשבון הלקוח.

משיכות. משיכת כספים מתבצעת בדוא"ל או בפקס, על סמך יתרת הבוקר או באמצעות פניה טלפונית לחדר מסחר (מוגבל ל-150,000 ₪ ליום ולחשבון מוגדר במערכת החברה בלבד). בקשות משיכה שמגיעות אחרי השעה 12:00 מטופלות ביום העסקים העוקב (למעט יום שישי וערבי חג). הכסף מתקבל בחשבון הבנק של הלקוח יום לאחר ביצוע המשיכה.


להסבר נוסף על אופן הפקדת כסף בחשבון IBI.


לטפסים לביצוע פעולות.

אנו מציעים ללקוחות דסק המסחר העצמאי מפגשים והדרכות על מערכות המסחר והדרכות מקוונות מהבית. ישנה האפשרות לוובינרים אונליין ו/או עזרה בהשתלטות מרחוק באישור הלקוח/ה.
בנוסף, IBI פועלת בשיתוף פעולה עם אקדמיה לפיננסים, המציעה מגוון קורסים בנושאי שוק ההון במחירים מסובסדים ללקוחות מסחר עצמאי. פרטים נוספים ניתן לקבל במוקד המכירות או דרך שירות הלקוחות.

באמצעות IBI ניתן לסחור כמעט בכל השווקים בעולם. מלבד מערכות המסחר לשוק הישראלי,  IBI TRADE מציעה מערכות מסחר מתקדמות גם לשוקי ארה"ב וקנדה, המאפשרות מסחר מהיר ומקוון. בנוסף, צוות הסוחרים של IBI זמין בכל שעות הפעילות של השווקים באירופה ובצפון אמריקה (מסחר בארה"ב) ומעניק בהם שירותי מסחר וביצוע עסקאות בניירות ערך.

שוקי האופציות משתכללים, צומחים ומעניקים לסוחרים כלים רבים להיחשף למניות ולשווקים בכל העולם. IBI מאפשרת מסחר באופציות (מסחר באופציות) הן בבורסה המקומית והן בארה"ב. בעזרת מגוון מערכות מסחר נוחות, הנותנות מענה לצרכים השונים במסחר מסוג זה, כל אחד/ת יכול/ה לסחור במכשיר פיננסי זה. עם זאת, מסחר באופציות הינו מתוחכם יחסית ודורש ידע בסיסי מוקדם והבנת פוטנציאל הרווח/סיכון. לכן, רצוי להכיר את התחום לפני שצוללים לעולם רחב זה.
לפני שמתחילים במסחר, רצוי לבחור את פלטפורמת המסחר המתאימה ביותר, ולחתום על מסמכים הנדרשים כדי לאפשר פעילות מסחר מסוג זה בחשבון. לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם חדר המסחר.

דסק ניירות ערך זרים מספק שירותי מסחר ותמיכה לסוחרים העצמאיים. שעות פעילות הדסק הם בימי שני עד שישי בשעות 09:00-23:00. לקוחותIBI TRADE  יכולים להיעזר בדסק או להעביר הוראות באמצעות צוות הסוחרים המקצועיים לאורך שעות המסחר בארה"ב. הדסק מעניק גם ליווי ראשוני במסחר, ביצוע פעולות, תמיכה טכנית במערכות המסחר ומענה על שאלות כלליות. מסחר בשאר השווקים בעולם מתבצע טלפונית מול חדר המסחר, החל משעות פתיחת השווקים באירופה (למעט שישי בוקר) גם באמצעות דסק המסחר בתל אביב.

בבורסה בתל אביב קיימות שתי אפשרויות למכירה בחסר: "שורט" תוך יומי (טכני) שניתן לבצע במערכת האורדרנט ומערכת IBI TRADE+, והשאלת נייר ערך לתקופה ארוכה. בבורסות בארה"ב ניתן לבצע מכירה בחסר דרך מערכת המסחר ViewTrade, אם נייר הערך זמין להשאלה (shortable).

כאשר מבצעים מכירה בשורט, יש לקחת בחשבון מספר נקודות:

  1. לא כל נייר ערך ניתן למכור בשורט, אלא רק ניירות ערך אשר הברוקר מאפשר למוכרם, קרי נייר ערך שהוא shortable.
  2. זמינות ניירות הערך הניתנים למכירה בשורט תלויה אך ורק בברוקר. בהחלט ייתכן שיום אחד נייר ערך לא יהיה זמין להשאלה (למכירה בשורט) ויום לאחר מכן, ניתן יהיה לבצע עליו את הפעולה. זמינות ניירות הערך הניתנים למכירה בשורט תלויה בכמות ניירות הערך מאותו סוג אותה מחזיק הברוקר.
  3. בגין השאלת נייר ערך (מכירה בשורט) יש ריבית השאלה. ריבית זו נגבית על ידי המשאיל, כאשר ההשאלה היא לתקופה מוגבלתהריבית הינה שנתית, מחושבת יומית, ונגבית באופן חודשי.
  4. בעת פתיחת פוזיציית שורט בארה"ב מתבצעת הקפאת דולרים בחשבון, בגובה 150% מגובה הפוזיציה. אלו משמשים כבטחונות לסגירת הפוזיציה, זאת מכיוון שהסגירה מתבצעת על ידי הוראת קניה ולכן יש להשאיר מספיק כסף בחשבון למקרה בו נייר הערך עולה.
  5. בכל פוזיציית שורט קיים סיכון ל- Buy in זהו מצב בו הברוקר בחו"ל כופה סגירה של ההשאלה. במקרה זה תתבצע רכישה כפויה של הנייר. 

 

חשוב לזכור: מכירה בשורט כרוכה בסיכון גבוה, בשל האפשרות שנייר הערך יעלה, יחד עם סיכון של סחירות לא גבוהה. במקרה כזה יהיה קשה, ובעיקר יקר, לסגור את הפוזיציה. לקריאה נוספת על מכירה בשורט.

מערכות המסחר המתקדמות של IBI TRADE מאפשרות ביצוע פעולות מתקדמות בבורסה בתל אביב, בארה"ב ובקנדה. פקודות אלה כוללות פקודות הקוטעות הפסד בנייר ערך ופקודות המאפשרות מיצוי רווח מקסימלי. את הפקודות ניתן לשדר כהוראות מתמשכות לאורך תקופה.
פקודות לקטיעת הפסד כוללות, בין היתר, את Stop Limit , Stop Market.
פקודות למימוש רווחים כוללות, בין היתר, את Take Profit.
ניתן להשתמש בפקודות מתקדמות במניות, אג"ח ואופציות. הפקודות המתקדמות מאפשרות ניהול הפוזיציות בניירות ערך באופן הטוב ביותר, הן במימוש רווח והן בקטיעת הפסד. לקריאה נוספת על פקודות מסחר.

שיעור המס על רווחי הון בישראל עומד על 15% או 25%, תלוי בסיווג נייר הערך. חישוב הרווח/ההפסד הנומינלי = ההפרש בין מחיר מכירה/ערך פדיון/ערך פקיעה של נייר ערך למחיר הקניה. חישוב הרווח/ההפסד הריאלי = ההפרש בין מחיר מכירה/ערך פדיון/ערך פקיעה של נייר ערך למחיר הקניה בהצמדה לאינפלציה/ פיחות או תיסוף (במקרה וההצמדה היא לשער חליפין) לתקופת ההחזקה של נייר הערך.

אירוע המס מוזרם ביום הסליקה :


בישראל             T+1


באירופה            T+2


בארה"ב             T+2


ארועי המס נצברים במהלך החודש, כאשר בסוף החודש ניתן לראות בחשבון את השורה הסופית למס. אם שורת המס בסוף החודש הינה "מס לשלם" - זהו הסכום אשר יועבר למס הכנסה. אם שורת המס בסוף החודש הינה "מגן מס" - יתכן וזהו הסכום שיוחזר לחשבון (זיכוי מס). אנו כותבים "יתכן" כי "מגן מס" יוזרם כזיכוי מס רק מול מס ששולם במהלך אותה שנה קלנדרית. אם החשבון יצבור רק הפסדים, בכל חודש, אז לא יתקבל החזר בגין "מגן מס", אלא שורת מגן המס רק תגדל. אם בסוף השנה, כלומר בדצמבר, הלקוח/ה מסיים/ת עם שורת "מגן מס" שאינה צפויה להזרים תקבול החזר כנגד מיסים ששולמו, אז שורת המס תתאפס. IBI מבצעת קיזוז לאירועי מס (רווח מול הפסד) באופן חודשי. כדי לבצע קיזוז מס עבור שנים קודמות יש למלא טופס 867 ולהגישו לרשות המסים.