ראשית, כמה מלים על מה זה בכלל ולמה אנחנו כותבים על זה פה.

שירות איתותים הוא מתן ייעוץ השקעות באופן אחיד ובאמצעים מקוונים (באמצעות מדיה דיגיטלית דוגמת מסרון, דוא”ל וכד’), למספר לקוחות בו זמנית, שאינו מותאם לצרכיו של אדם מסוים ואשר אינו מהווה “עבודת ניתוח” כהגדרתה בחוק הייעוץ[1]. שירות האיתותים כולל ייעוץ השקעות, שיווק השקעות או ניהול תיקי השקעות. כל המנויים לשירות מקבלים את אותה ההודעה בו זמנית ויכולים לפעול על פיה. את השירות הזה אנו יכולים להציע לכם באמצעות צד שלישי חיצוני, שהינו בעל רישיון כהגדרתו בחוק הייעוץ.

שירות האיתותים מעניק לכם שני דברים חשובים:

הראשון, האפשרות ליהנות מייעוץ השקעות, לכל אחד ואחת. בעבר, ייעוץ השקעות ניתן בבנקים רק למשקיעים בעלי סכום כסף גדול שפנוי להשקעה בשוק ההון. לא לכולם יש תיק השקעות גדול בבנק, אבל זו לא סיבה ששירות פיננסי כזה לא יהיה נגיש לעוד אנשים שרוצים להשקיע בשוק ההון.

השני, הוא שרובנו המוחלט כבר צורכים שירותים פיננסיים דרך הטלפון הנייד או מחשב וכו’. אז במקום לכתת רגליים לסניף הבנק הקרוב (או הרחוק), כל משקיע ומשקיעה יכולים לקבל שירותי איתותים, ואנחנו דואגים לכך שאתם תקבלו את השירות הזה מבעל רישיון שיש לו רישיון ייעוץ ו/או ניהול ו/או שיווק ובתנאים אטרקטיביים.

חשוב לנו להדגיש שוב, כי שירות האיתותים אינו שירות אישי, אלא ניתן למספר לקוחות בו זמנית. לפיכך השירות אינו מתאים לצרכיו האישיים של כל משקיע או משקיעה, וזאת בניגוד לשירות של ייעוץ אישי שניתן בבנק.

ייעוץ השקעות באמצעות איתותים מצטרף לשירותים רבים אחרים המוצעים ללקוחותינו, הכוללים מוצרים פיננסיים דיגיטליים וחדשניים. כל זה ממשיך את השאיפה המתמדת שלנו ב-IBI TRADE להנגיש בעבורכם מגוון שירותים באמצעים דיגיטליים שונים.

אז מה חדש פה?

חשוב לנו להדגיש: שירות איתותים הוא לא דבר חדש. הוא קיים בשוק ההון מזה שנים, והוא ניתן על ידי חברות שונות.

אבל החל מינואר 2017 רשות ניירות ערך הסדירה את תחום האיתותים והחלה לפעול נגד גופים שאינם בעלי רישיון. מהלך זה מיסד תחום שהיה פרוץ בעבר, וכיום קיימים מנגנוני פיקוח, חוקים ורגולציה שתפקידם להגן על המשקיעים.

הווה אומר שרשות ניירות ערך מאפשרת לכל אחד ואחת לצרוך שירותי ייעוץ השקעות באופן מקוון, הכוללים כאמור ייעוץ, שיווק או ניהול, אבל רק מול גופים מוסדרים ובעלי רישיון, כהגדרתו בחוק הייעוץ.

כלומר, כדי לספק רובד נוסף של הגנה עבור המשקיעים, תהליך ההרשמה לשירות האיתותים יכלול השלמת הליך בירור הצרכים הכולל שאלון מקוון, עליו אחראי בעל הרישיון.

מדוע IBI לא מעניקה בעצמה שירותי איתותים?

כיוון שלאי.בי.אי. שירותי בורסה אין רישיון ייעוץ או ניהול או שיווק השקעות. לכן, התקשרנו עם גופים בעלי רישיון שיעניקו את השירות במחירים מסובסדים ואטרקטיביים, במיוחד עבור לקוחותינו בעלי תיק השקעות למסחר עצמאי.

במהלך 2018 נמשיך לבחון התקשרויות עם חברות וגופים שהם בעלי רישיון לצורך מתן שירות האיתותים ללקוחותינו.

כל מה שנותר לכם לעשות הוא לבחור בעל רישיון שמספק שירותי איתותים ולהתחיל לסחור בליווי הייעוץ שלו.

עדיין אין לכם חשבון מסחר ב-IBI TRADE? אז פיתחו.

זה הזמן ליהנות גם משירות מקצועי מהמובילים בישראל, גם ממערכות מסחר מתקדמות, גם מעמלות חסרות תקדים, ועכשיו גם מייעוץ איתותים במחיר אטרקטיבי.

גופים מאותתים בעלי רישיון

שתפו עם חברים :