%d7%92%d7%a8%d7%a4%d7%99%d7%9d

שוק המעו"ף הוא שוק למסחר בסיכונים ובמחירי הזכויות והחובות ניתן לעיתים לחוש בתנודתיות והחששות של ממוצע השחקנים בשוק. להלן מה שהתרחש השבוע:

שוק המעו"ף המשיך את הדשדוש של שבוע שעבר כשקצב המחזור, המינוף והתנודתיות בפועל יורדות מעט, והשינוי שהיו צריכים המשקיעים /סוחרים לבצע היה נמוך במיוחד.

 למעשה כול הפרמטרים נשארו מאוד דומים לשבוע שעבר, - ראו גרפים רלוונטיים פרט לכמות הפוטים שסחרו בהם וסיסמוגרף השוק.

יחס ה PC עלה מעל ל 2 - נדיר מאוד ומשלב הן את המחזור הממוצע הנמוך שמשקף מה שגוף גדול עושה, והן רצונות השחקנים לקנות הגנות.

סטיות התקן הגלומות הנם כ 10.5 אחוז באופ הקצרות ל 11 אחוז באופ הארוכות כשהסטייה בפועל צומחת ל 8.5 אחוז הן בשנה האחרונה והן בחודש האחרון בגין שבועיים של דשדוש כבד.

שעון התנודות החודשי  "מתבלבל" והשווקים כאן ובחול מאבדים קשר וקורלציה, כשאחזקת הציבור במניות וכמות השורטים בנכס הבסיס גם היא ללא שינוי.

סה"כ פתוחות כ260 אלף פוזיציות שמרכזן 1490 - 1500 (ומכאן הדשדוש וחוסר הפעילות - בינתיים), והלקוחות בפוזיציות שליליות וכתובים מעט מתחת למפת הפוזיציות הכוללת. ראו גרף פוזיציות כולל, ראו גרף פוזיציות איביאי נטו, ראו גרף דלתא מצטבר.

גרף מינוף וגרף המחזור בנכס הבסיס מראים יותר מכל את העליבות של השוק בשבועיים האחרונים.

השוק הסולידי ממשיך לעודד את שחקני האקוויטי כשהוא אדיש לעליית התשואות בעולם כשהעקום הצמוד שלילי עד 7 שנים ואפסי עד 10, עדיין המנטרה המקומית - אין אלטרנטיבה.

סיסמוגרף השוק שיהיה חיובי חלש הפך שלילי היום, ציון השוק 40 שלילי.

 

כל הגרפים נכונים לתאריך 13.03.18

 

%d7%96%d7%99%d7%95-%d7%a4%d7%a0%d7%99%d7%a0%d7%99

זיו פניני, מנהל לקוחות נגזרים וסיכונים פיננסים ב-IBI.

מומחה בגידורים, מסחר בנגזרים וניהול סיכונים.

שתפו עם חברים :