14.7.19

עמית רוזנצווייג, מנהל השקעות ב-IBI ניהול תיקים

 

שלושת מדדי המניות המובילים בארה"ב נעלו את שבוע המסחר ביום שישי כשהם מטפסים לשיא כל הזמנים. מדד S&P 500 נעל מעל לרמה של 3,000 נקודות, והוא מציג זינוק פנומנלי של 20% מתחילת השנה.

המומנטום החיובי בשווקים ממשיך לאור נאומיו של נגיד הבנק המרכזי בארה"ב (הפד), וכעת הצפי להורדת ריבית בארה"ב בסוף החודש עומד על 100%.

גם באוקטובר מצפים לירידה – נוספת – בריבית, עם סיכוי של 80%.

הפד ציין כי העדר לחצים אינפלציוניים ואי-וודאות בנוגע למלחמת הסחר מובילים אותו להורדת ריבית, כדי לתמרץ את הכלכלה. ואף מילה על הלחצים מצידו של טראמפ להורדת ריבית...

גם קרן המטבע הבינלאומית הזהירה כי כלכלות גוש האירו נתונות לסיכונים לאור הברקזיט של בריטניה ומלחמת הסחר, וקראה לתוכניות תמריצים לגוש.

 

בינתיים, השבוע תצא לדרך בארה"ב עונת הדוחות של החברות לרבעון השני. הצפי הוא לירידה ממוצעת של 2.9% ברווחי כל החברות לרבעון השני.

שמות מעניינים שידווחו השבוע כוללים את הבנקים הגדולים, וולס פארגו, ג'יי פי מורגן וגולדמן זקס, וגם IBM, מיקרוסופט ונטפליקס.

 

עוד בארה"ב השבוע, נתוני המכירות הקמעונאיות ליוני ונתוני התפוקה התעשייתית, שיספקו חלקים לפאזל הגדול של קצב הצמיחה בכלכלה האמריקאית. בסין יפורסמו נתוני הצמיחה לרבעון השני.

 

אצלנו, בנק ישראל השאיר את הריבית ללא שינוי, אך ציין כי ברבעון השלישי הריבית צפויה לעלות.

אבל מצד שני, בנק ישראל דיבר על סיכונים גלובליים שיכולים לשנות את החלטתו ומדיניותו.

בקשר לשקל החזק, ציינו בבנק ישראל שהמשך התחזקותו מול רוב המטבעות ימתן את ציפיות האינפלציה קדימה.

מבולבלים? אז כן העלאת ריבית או לא?

ההערכות בשוק הן שבנק ישראל לא יוכל לעלות ריבית, בגלל המדיניות המוניטרית המרחיבה גם באירופה וגם בארה"ב. גם שער החליפין מהווה משקולת משמעותית בכיוון של לא להעלות ריבית, כדי לא לחזק את השקל עוד יותר, ובכך לפגוע ביצוא.

 

 

שתפו עם חברים :
הוסף תגובה חדשה תגובות

רוצה להגיב או לשאול אותנו משהו?

האימייל לא יוצג באתר.