21.4.19

ארטיום פוגוסוב, מנהל השקעות ב-IBI ניהול תיקים

 

גם באירופה ובארה"ב חוגגים את חג הפסח(א), ושבוע המסחר בארה"ב הסתיים כבר ביום חמישי האחרון, עם עלייה של 0.55% במדד דאו ג'ונס, ירידה של 0.1% במדד S&P 500 ועלייה של כ-0.2% במדד נאסד"ק.

בתל אביב, שבוע המסחר נסגר כמעט ללא שינוי שבועי במדד ת"א 35, והשבוע צפוי להתקיים מסחר דליל ו"משעמם" למדי, בשל ימי חול המועד.

אז מה היה לנו בשבוע שחלף?

בישראל, מדד המחירים לצרכן לחודש מרץ עלה ב-0.5%, בהתאם להערכות. הפתעות קלות למטה נרשמו בסעיפי ההלבשה, ההנעלה ובסעיף המזון. סעיפי הדיור והפירות וירקות הפתיעו מעט כלפי מעלה.

אומנם מדד זה אינו מספיק גבוה בשביל שבנק ישראל יעלה את הריבית, אך מפרוטוקול החלטת הריבית של בנק ישראל אפשר ללמוד שאחד מחמשת חברי הוועדה הצביע בעד העלאת ריבית. זה אולי יכול לרמוז לנו שאם מדד חודש אפריל יפתיע כלפי מעלה, יתכן שהסיכוי להעלאת הריבית בטווח הזמן הקרוב גדל.

בארה"ב התפרסמו נתונים כלכליים מעורבים. המכירות הקמעונאיות בחודש מרץ עלו מעל לתחזיות ונמשכת הירידה בתביעות ראשוניות לתשלום דמי אבטלה. מנגד, מדד מנהלי הרכש המשוקלל בארה"ב ירד בחודש אפריל, מה שעלול להעיד על התכווצות כלכלית.

באירופה ממשיכים להתפרסם נתונים כלכליים המצביעים על האטה בפעילות הכלכלית. מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור עמד על 47.8 נקודות - נמוך מהצפי. בגרמניה, המדד כבר בטריטוריה המעידה על התכווצות בחודשיים הקרובים. בכל מקרה, גרמניה כבר הורידה את תחזית הצמיחה מ-1% לכ- 0.5% בלבד על רקע החולשה המתמשכת בסחר העולמי.

בגזרת מלחמת הסחר ממשיכים האיתותים החיוביים המצביעים על הסכם באופק. ביום רביעי דווח כי ארה"ב וסין מתכננות לחתום על הסכם סחר לקראת תחילת יוני וכי נציג ארה"ב יגיע לסין לקראת סוף החודש לצורך המשך משא ומתן.

ומה צפוי לנו השבוע?

ביום שישי יתפרסמו נתוני הצמיחה בארה"ב לרבעון הראשון. הצפי הוא לצמיחה (בקצב שנתי) של 2.4%.

עונת הדוחות בארה"ב ממשיכה, והשבוע יהיו במרכז תשומת הלב דוחות חברת המכוניות החשמליות טסלה, תוצאות טוויטר, פייסבוק ובואינג.

חג אביב שמח!

 

שתפו עם חברים :
הוסף תגובה חדשה תגובות

רוצה להגיב או לשאול אותנו משהו?

האימייל לא יוצג באתר.