10.11.19

מרתה נדלר, סמנכ"לית ומנהלת השקעות ראשית ב-IBI ניהול תיקים

מדדי המניות בארה"ב ממשיכים לשבור שיאים.

ביום שישי האחרון הם השלימו שבוע חיובי נוסף, עם עליייה של כ-1% לרמות שיא. בשבועיים האחרונים שברו המדדים שיאים כבר ארבע פעמים!

מדד "הפחד" -VIX  סגר את השבוע ברמה של 12.07 נקודות ומסמן את האוירה האופטימית בשוקי המניות.

מה מתדלק את האווירה האופטימית?

ההתבטאות של משרד הסחר הסיני על כך שארה"ב וסין הגיעו לסיכום לפיו יוסרו המכסים הנוכחיים במספר שלבים, וכל המכסים יוסרו כחלק מהסכם ה"שלב הראשון". אבל, סאגת הסחר בין ארה"ב לסין רחוקה מלהגיע לסיומה. הנשיא טראמפ טען מנגד כי "הוא לא הסכים להסיר את המכסים על סין, למרות שסין הייתה רוצה שהוא יעשה זאת".

גם עונת הדוחות הכספיים לרבעון השלישי חיובית. קרוב ל-90% מהחברות כבר פרסמו את תוצאותיהן, וההכנסות המצרפיות עלו ב-3.2% ביחס לרבעון הקודם. הרווחים אומנם ירדו בכ-2.4%, אבל הצפי היה להתכווצות גבוהה יותר. כל זה תרם לכך שקרוב ל-75% מהחברות היכו את התחזיות המוקדמות. הרי בשווקים, כל מה שחשוב זה תוצאות ביחס לתחזיות ולא המגמה האבסולוטית.

תשואות איגרות החוב שומרות על מיתאם שלילי למניות. מה זה אומר? שהאופטימיות של המשקיעים במניות גורמת להוצאת כספים מאפיק איגרות החוב והעברתם לאפיקים מנייתיים. כל זה הביא לכך שתשואת איגרת חוב של ארה"ב ל-10 שנים עלתה לכ-1.95%. זה גם מסמן שהשוק הסולידי לא כזה פסימי לגבי כיוון הכלכלה. בכל מקרה, הפד האמריקאי לא צפוי לשנות את המדיניות שלו בקרוב, כך שעליית התשואות מוגבלת.

השבוע יתפרסמו נתוני האינפלציה בארה"ב, והנגיד האמריקאי ינאם מול הקונגרס על מצב הכלכלה. זה יעזור להבין האם יש פערים בין איך הוא שהוא רואה את הדברים לבין איך שהם משתקפים בשוק.

האם זירת הבחירות בארה"ב מתחילה להתחמם?

מוקדם עדיין לדבר על זה, אבל המפלגה הדמוקרטית בארה"ב מתחילה לחמם מנועים. מי יהיה המועמד מטעמה שיהיה לו סיכוי מול טראמפ? מייקל בלומברג, ראש עירית ניו יורק לשעבר, שוקל להצטרף למרוץ לצד ביידן, סנדרס ו-וורן. בינתיים, לטראמפ עדיין יש את הסיכויים הטובים ביותר, אבל שימו לב שבניגוד לישראל, הכלכלה היא פקטור מכריע, והיא זו שתקבע האם הוא יבחר מחדש. וגם הוא יודע את זה.

בארץ, עונת הדוחות לרבעון השלישי בעיצומה. על אף הסקפטיות המוקדמת, חברת טבע הפתיעה עם דוחות שעמדו בציפיות האנליסטים, ואישררה את התחזיות להמשך השנה. ההתקדמות בפרשת האופיואידים והדוחות גורמים לה אף להיערך למימון מחדש של החוב.

השבוע יתפרסמו דוחות הבנקים, וביום שישי יתקבלו נתוני מדד המחירים לצרכן לחודש אוקטובר.

שבוע טוב!

שתפו עם חברים :
הוסף תגובה חדשה תגובות

רוצה להגיב או לשאול אותנו משהו?

האימייל לא יוצג באתר.