קרן השתלמות וקופת גמל

שירלי יום-טוב, IBI בית השקעות
(נכתב באוגוסט 2014)

 

כולנו מרגישים את זה. בשלוש השנים האחרונות, מאז תחילת המחאה החברתית, חלחלה אצלנו ההבנה כי העתיד הפיננסי שלנו נמצא ברובו המוחלט בידינו. אם בעבר היה לנו נוח לחשוב שהמדינה היא זו שתדאג לנו בגיל השלישי - לאחר פרישה מעבודה, אז היום כבר ברור לנו שלא כדאי לסמוך על כך. אם בעבר היה לנו נוח להתעלם מהמעטפות המגיעות בכל רבעון מקרן הפנסיה/ביטוח מנהלים/גמל/השתלמות, אז היום כבר ברור לנו שהן כוללות מידע קריטי לעתידנו הפיננסי.

המודעות לנושא החסכון הפנסיוני רק הולכת וגוברת. ב- IBI  אנו רואים זאת בעניין ההולך וגובר במאמרים וכתבות שאנו מפרסמים בנושאים אלה, כאן, במגזין IBI ובמקומות אחרים. רבים ורבות רוצים/ות להבין טוב יותר מהם היתרונות של חסכון בקרן השתלמות וקופת גמל, מתי כדאי למשוך את הכסף שצברנו בקרן השתלמות, מהן הטבות המס ועוד. אנו מבינים שכדאי לנו לחסוך באופן מיטבי לקראת השנים בהן לא תהיה לנו הכנסה מעבודה. זה ברור לנו, אבל פעמים רבות חסר לנו מידע.

אז ראשית, אנו מזמינים אותך לכתבות שפורסמו במגזינים קודמים של IBI, העוסקות בגמל והשתלמות, בהתנהלות פיננסית נבונה ובתכנון פיננסי. בסוף הכתבה הזו תוכל/י למצוא מספר קישורים אליהן.

בנוסף, בחרנו להתמקד במגזין זה בטעויות נפוצות בחסכון בקרן השתלמות וקופת גמל. אפשר לסכם אותן בחמש נקודות עיקריות:

  1. משיכת כספי קרן השתלמות - פעמים רבות למטרות צריכה (רכב, מטבח חדש וכו').
  2. משיכת כספי פיצויים בסיום עבודה - מקופת גמל, פנסיה או ביטוח מנהלים.
  3. העברות מיותרות בין מסלולי השקעה - רדיפה אחרי תשואות.
  4. רמת סיכון (כוללת) לא נכונה.
  5. אי-ניצול הטבות מס מלאות על ההפקדה בכל שנה.

מדוע לא כדאי לרדוף אחרי תשואות וכיצד כדאי להתאים את רמת הסיכון למאפיינים האישיים שלנו? אלה אלקלעי, סמנכ"ל ב- IBI, דיברה על כל אלה ועוד במצגת בכנס פנסיה שקיים אתר ביזפורטל.

אורך המצגת: 24 דקות

לצפייה - הקליקו כאן.

שתפו עם חברים :