השקעות-אלטרנטיביות

השקעה מסורתית מתבצעת לרוב באמצעות שלושה סוגי נכסים: מניות, איגרות חוב ומזומן.

אבל, מודלים מסורתיים של הקצאת נכסים כבר לא מצליחים לייצר קורלציה נמוכה בין הנכסים השונים כפי שהיה בעבר, ולכן גובר הצורך בשימוש בהשקעות אלטרנטיביות. השקעות אלו צוברות תאוצה, הן בקרב מנהלי השקעות והן בקרב לקוחותינו, כאמצעי להגדלת הגיוון בתיק ההשקעות והפחתת תנודתיות.

IBI מוביל את תחום ההשקעות האלטרנטיביות בישראל, ומנהל נכסים בהיקף של כ-2 מיליארד ש"ח באמצעות שלוש קרנות השקעה בתחומים שונים.

לצד משקיעים פרטיים*, כ-20 גופים מוסדיים השקיעו עד כה בקרנות ההשקעה האלטרנטיביות, ביניהם חברות הביטוח הראל ומנורה, וחברות נוספות המנהלות קרנות פנסיה וקופות גמל.

comRit – קרן השקעות בקרנות "ריט" (REIT) אמריקאיות

קרן ההשקעות קומריט comRit, מתמחה בהשקעה בקרנות ריט אמריקאיות, המשקיעות בנכסי נדל"ן מגוונים בארה"ב. כל קרן משקיעה בתחום שונה: משרדים, מרכזים לוגיסטיים, בתי אבות ומרכזים רפואיים, מרכזים מסחריים ובתי מלון. הקרנות מאופיינות בפיזור גדול של נכסי נדל"ן ובניהול ממוקד באמצעות מומחים בארה"ב.

IBI CCF – הקרן הראשונה והגדולה בישראל בתחום אשראי צרכני

(IBI CCF (Consumer Credit Fund היא קרן המשקיעה מ-2014 בהלוואות לצרכנים אמריקאים דרך זירות מסחר מקוונות (P2P). זירות מסחר אלו הן חלק ממגמת הכלכלה השיתופית המתפשטת והן מאפשרות דילוג על המתווך – לרוב בנק או חברת אשראי. הקרן של IBI היא הגדולה בישראל בתחום זה והיתה גם הראשונה שהחלה לפעול בארץ בתחום.

באמצעות זירות מסחר מקוונות, IBI CCF קונה ומחזיקה אלפי הלוואות של צרכנים בדירוג אשראי גבוה, עם תזרים מזומנים יומי.

CCF בתקשורת:

כתבה על הקרן ב-TheMarker ב-1.11.18

כתבה ב-TheMarker ב-15.3.18

כתבה ב-TheMarker ב-9.8.17

ניהול תיקי השקעות - כתבה בדה מרקר

IBI SBL – הקרן שמשקיעה בהלוואות גישור לטווח קצר

(SBL (Secured Bridge Loans משקיעה מ-2017 בהלוואות גישור המגובות בנכסי נדל"ן בארה"ב. ההלוואות הן לטווח קצר, בריבית גבוהה יחסית, והלווים הם יזמים המבקשים אשראי לתקופה קצרה עבור שיפוץ נכס נדל"ן ומכירתו ברווח.

הקרן מזהה הזדמנויות בתחום המימון לטווח קצר ופועלת באמצעות פיזור רחב, על פני מאות נכסים באזורים רבים בארה"ב. הקרן בודקת כל עסקה בשקלול של מעל ל-30 פרמטרים (ניסיון לווה, איכות שוק הנדל"ן המקומי, שיעור אבטלה ועוד).

* שירות זה ניתן ללקוחות כשירים בלבד.

מוזמנים ומוזמנות ליצור קשר:

לירן רבר

מנהל שיווק, חטיבת השקעות אלטרנטיביות

liran_r@ibi.co.il

שתפו עם חברים :