בשנים האחרונות, סקטור הטכנולוגיה מהווה את אחד האפיקים הבולטים להשקעה. אנשים פרטיים וארגונים הגדילו את הצריכה והשימוש בטכנולוגיה בכמויות אדירות. בשנה האחרונה נוכחנו לדעת כי הסקטור נשאר יציב באופן יחסי גם בתקופת הקורונה, וגם ידע לצמוח, אפילו כנגד המגמה הכללית. משבר הקורונה הביא להאצה דיגיטלית משמעותית, בקצב שלא ראינו בעבר. “ראינו טרנספורמציה דיגיטלית, שלוקחת שנתיים, מתרחשת בחודשיים”, אמר מנכ”ל מייקרוספט, סטיה נדאלה, ברבעון הראשון של הקורונה.

מנועי צמיחה חדשניים

מנועי הצמיחה בתחום החדשנות לרבות טכנולוגיה רבים ומגוונים ביניהם, אנרגיה ירוקה, גיימינג, פינטק, שירותי ענן, סייבר, מסחר מקוון, רכב אוטונומי, אינטרנט ותקשורת, רפואה מרחוק ועוד.

הטכנולוגיה כאן כדי להישאר

הטרנספורמציה הדיגיטלית ניכרת הן בחברות גדולות, שעוברות תהליכי ייעול טכנולוגיים והן אצל אנשים פרטיים שנהנים מהקדמה ומהאפשרויות הרבות שהטכנולוגיה מציעה, ובכך מגדילים את הביקוש לשלל מוצרים ושירותים שלא היו בעבר. ההצלחה הטכנולוגית שאנחנו חווים באה לידי ביטוי גם בשווקי המניות. ניתן לראות כי בעשור האחרון מדדי הטכנולוגיה מספקים ביצועים עודפים על פני מדדים אחרים. S&P500, דאו ג’ונס, תל אביב 125, תל אביב 35 ומדדים נוספים הציגו תשואת חסר ביחס למדד הטכנולוגיה, מגמה שהייתה בולטת במיוחד בשנה האחרונה.

השוואה בין מדד הטכנולוגיה ובין מדד S&P 500 ודאו ג’ונס ב- שנים האחרונות

המדד מתייחס לתקופה 30/11/2015-30/11/2020

מקור הנתונים: yahoo finance עיבוד:IBI בית השקעות

אופן ההשקעה בתיק IBI Innovation

כחלק מניהול השקעות אפקטיבי, בעזרת מחלקת המחקר, הניתוח והאנליזה של IBI ניהול תיקים, והחיבור לבתי ההשקעות הגדולים בעולם, אנו בוחרים את אפיקי ההשקעה הנכונים עבורכם תוך פיזור ההשקעות וגיוונם מבחינה סקטוריאלית וגיאוגרפית. כמו כן, לבחירתכם אופן ההשקעה בשקלים או במט”ח. כמו כן, ניתן להשקיע באמצעות פלטפורמת IRA.

להלן המחשה של חשיפה סקטוריאלית וגיאוגרפית. היות שתיק ההשקעות מטבעו הוא דינמי המשקולות המוצגים אינם מחייבים את מנהל התיקים והוא צפוי לשנות את המשקולות בין הסקטורים ובמשקל של גיאוגרפיות שונות לאורך זמן.

היתרונות של תיק IBI Innovation

  • בחירת מטבע התיק יכול להיות חשוף לשקל ולדולר
  • אלוקציה חכמה גיוון תיק הנכסים הכולל לשווקים גלובליים
  • ליווי אישי על ידי מנהל השקעות בכיר במחלקה הבינלאומית
  • רעיונות השקעה רבים ומגוונים בסקטורים חדשניים ובחברות בצמיחה
  • ניתוח ואנליזה ל-IBI בית השקעות מחלקת מחקר מהגדולות והוותיקות בשוק ההון

מחלקת ההשקעות הבינלאומית IBI ניהול תיקים

צביקה שלזינגר, מנהל המחלקה הבינלאומית ב- IBI ניהול תיקים, עם ניסיון של כ-20 שנה בניהול השקעות בינלאומיות ובתחום ניירות ערך זרים. לצידו של צביקה פועלים מנהלי השקעות נוספים, אנליסטים, סוחרים בעלי ניסיון רב בהשקעות ובמסחר בשווקים בינלאומיים.

אנחנו ב- IBI בית השקעות מאמינים ביצירתיות לצד אחריות בניהול ההשקעות. הצטרפו לאלפי אנשים שבוחרים בנו כבר עשרות שנים כדי לנהל את כספם במוצרי השקעה מתקדמים.

 

 

שתפו: Share: