המרות-מטח

המרות מט"ח ניתן לבצע טלפונית בלבד, בימים שני עד חמישי. הבקשה להמרה צריכה להתקבל עד השעה 12:00 בצהריים. בקשות המתקבלות מעבר לשעה זו יועברו אוטומטית ליום ההמרה הבא. ההמרות מתבצעות באופן מרוכז ב- 14:00-15:00 ולאחר הביצוע תקבל/י הודעת חיווי ב- SMS, המאשרת את הביצוע.  

מכיוון שאנו מבצעים את ההמרות באופן מרוכז ואחת ליום בלבד. לכן מוגדרת שעה נקובה לקבלת הבקשה ושעה לביצועה.

אין הבדל, כי, כאמור, כל ההמרות מתבצעות באותה שעה. ניתן אפילו לעדכן את ההוראה עד לשעה 12:00.

במקרה כזה יש ליצור קשר טלפוני עם חדר המסחר. ברוב המקרים ניתן יהיה לקבל כח קניה על סמך המרה שתתבצע ביום ההמרה הבא. כך גם בימי שישי, בהם לא מתבצעות המרות מט"ח. שער ההמרה יהיה לפי השער ביום ההמרה בפועל.

ההמרות מתבצעות על פי שער ביצוע בשעת ההמרה (בין 14:00 ל- 15:00), משמע, השער בו קונים או מוכרים מט"ח. בניגוד לבנקים, הקובעים שער קניה/מכירה תוך יומי המגלם בתוכו כבר מרווח המרה בין בנקאי, השער בו אנו קונים או מוכרים מט"ח יהיה כמה שיותר קרוב לשער הרציף בשעת ההמרה.

שער ההמרה הינו שער הביצוע +/- מרווח ההמרה. מרווח ההמרה רשום בחוזה, תחת נספח עמלות, בסעיף ג'.

לדוגמא: קניה של $1,000 מול שקל לפי שער המרה 3.8

·         שער ביצוע                     3.8

·         מרווח המרה                  0.7%

·         שער המרה (כולל מרווח) 3.8266 = 1.007* 3.8

דוגמא נוספת: מכירה של $1,000 מול השקל לפי שער המרה 3.8

·         שער ביצוע                     3.8

·         מרווח המרה                  0.7%

·         שער המרה (כולל מרווח) 3.7734 = (0.007- 1) * 3.8

לא. אין עמלה נוספת על המרת מט"ח מעבר למרווח ההמרה. מרווח זה מגולם בשער ההמרה, כפי שהובא בדוגמאות שפורטו בשאלה הקודמת. ברוב הגופים הרלוונטיים בארץ בהם ניתן להמיר מט"ח (למעט בנקים), לא תהיה עמלת המרה. לכן, אם רוצים לבצע השוואה, יש להתייחס לגובה המרווח ולהבין את שער הביצוע. במלים אחרות, יש לבדוק האם שער קניה/מכירה כולל כבר מרווח המרה. ניתן לדעת האם קיים מרווח המגולם בשער ההמרה באמצעות השוואת שער קניה/מכירה לשער הרציף - הפער ביניהם יגלם את המרווח. 

לקוחות הסוחרים בארה"ב באמצעות מערכת המסחר ViewTrade צריכים לבצע רכישת דולרים טרם התחלת המסחר. כאשר נפתחת הרשאה למסחר בארה"ב באמצעות מערכת ViewTrade, נשלח אליך דוא"ל עם כל הפרטים על הפלטפורמה, כולל הסבר על המרות מט"ח כפי שמוסבר בדף זה.

לא. מערכת המסחר Trade+ מאפשרת מסחר בשני השווקים (ישראל וארה"ב), על סמך חישוב כוח הקניה הכולל בחשבון. כלומר, המערכת יודעת לחשב כח קניה לפי כל המטבעות אשר הלקוח/ה מחזיק/ה. לכן, גם אם יש בחשבון שקלים בלבד, ניתן לרכוש ניירות בארה"ב ללא המרת מט"ח. המרת המט"ח תתבצע בדיעבד, ביום הסליקה של העסקה (לאחר שלושה ימי מסחר, לפי חוק הסליקה בארה"ב).

לדוגמא:

·         לקוח/ה Trade+ מחזיק/ה 10,000 ₪, ללא דולרים

·         הלקוח/ה קונה מניה בארה"ב בסכום של $1,000, על סמך שקלים בחשבון

·         ביום הסליקה (שלושה ימי מסחר לאחר הקניה) תתבצע קניה של $1,000 בחשבון השקלי, לכיסוי שווי העסקה

התמורה המתקבלת הינה לפי המטבע בעסקה. למשל, בעת מכירת נייר ערך בארה"ב, התמורה תהיה בדולרים ולא תתבצע המרה לשקלים ללא בקשת הלקוח/ה.

לא, אין צורך. ראשית, מסחר באירופה מתבצע טלפונית בלבד. שנית, ניתן להעביר הוראה דרך חדר המסחר ללא רכישת מט"ח מראש. לאחר ביצוע רכישת נייר ערך, תתבצע המרה בדיעבד בשווי העסקה (כולל עמלות/עלויות נוספות). חשוב להותיר מספיק כסף בחשבון לביצוע ההמרה, כי ההמרה מתבצעת רק ביום הסליקה (שני ימי מסחר לאחר ביצוע העסקה, לפי חוק הסליקה באירופה).

לדוגמא:

·         לקוח/ה רוצה לרכוש נייר ערך בגרמניה בשווי 1,000 אירו

·         ביום הסליקה תתבצע רכישת 1,000 אירו מול השקל

באחריות הלקוח/ה להותיר שקלים בחשבון לביצוע ההמרה

שתפו עם חברים :