בלוגים-תוכן

(נכתב בספטמבר 2015)

מעכשיו אפשר להתעדכן בכל מה שקורה בכלכלה ובשוק ההון בבלוגיה של TheMarker!

קיבלנו את הצעתם המחמיאה של עורכי TheMarker והצטרפנו לזירת הבלוגים באתר.

הרעיון: שורה מכובדת של כותבים המגיעים מעולם שוק ההון והכלכלה בישראל, משתפים במחשבותיהם, בדעותיהם ובניתוחים בנושאים הקשורים בכלכלה, חברה, שוק הון ועוד.

הביצוע: IBI בית השקעות הוא היחיד שקיבל במה כפולה – של ג’רי קוטישטנו ושל אלה אלקלעי.

ג’רי קוטישטנו, מנהל השקעות ראשי ב- IBI גמל והשתלמות, כותב על מה שקורה בשוקי ההון בעולם ובישראל, על שוקי האג”ח ועל מקבלי ההחלטות במסדרונות הבנקים המרכזיים בעולם.

מתוך הפוסט האחרון:

“וואו, איזה מימוש חד בשוקי המניות זה היה. למעשה, אם מודדים את מדד התנודתיות של השוק VIX,  זה היה חריף יותר מהמימוש של 2011 (משבר החוב האירופי). מאז 2008 לא ראינו עוצמה כזו של ירידות בזמן קצר.

אז מה היה לנו פה בסך הכל? מדדי המניות המרכזיים בעולם ירדו ב- 10%-15% במספר ימים, כאשר פתאום גילו שיש האטה בסין. אבל, הרי כבר מספר חודשים אנחנו לא מאמינים לנתונים הרשמיים שמוציאים הסינים על צמיחה שנתית בקצב של 7%. יותר מכך, ניתן היה לראות בדוחות הכספיים של החברות האירופאיות והאמריקאיות שמייצאות לסין, שיש חולשה ניכרת בפעילות שם…”//

אלה אלקלעי, סמנכ”ל פיתוח עסקי ב- IBI ומייסדת “תשקיעי בעצמך – פורום פיננסי לנשים”, כותבת על הנעשה בארצנו: גז, נדל”ן, בורסה ועוד, וגם על תופעות כלכליות מעניינות בעולם.

מתוך הפוסט האחרון:

“אם תפתחו את הניו יורק טיימס הבוקר, תמצאו אינפוגרפיקה המתארת ארועים שונים בהם מדד S&P500  איבד למעלה מ- 5% ביום אחד, בין 2009 להיום. כידוע לנו בחכמת הבדיעבד, מי שלא זז בימים האלה הרוויח הרבה כסף.

גם במפולת הדרמטית לאין שיעור של 2008 כמו גם בדרמה של 2011 מי שלא זז הרוויח….”//

שתפו עם חברים :